tv3.lv

“Islama Valsts” draud ar terora aktiem; Francija draudus uztvērusi nopietni

Džihadistu organizācija “Islama Valsts” draudējusi starptautiskajā koalīcijā iesaistītajām valstīm ar terora aktiem. Līdzās ASV, viena no aktīvākajām šajā koalīcijā ir Francija, kas draudus uztvērusi nopietni. 

2014. gada 23. septembrī 20:15

Tūristu iecienītākajās Parīzes vietās ir pastiprināti drošības pasākumi, visur pilsētas centrā ir redzama lielāka policijas klātbūtne. Daudzviet pilsētas centrā patrulē arī Francijas karavīri pilnā kaujas ekipējumā. Ārvalstu tūristiem tas liek secināt, ka Francija terora aktu draudus uztver nopietni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirmdien džihadistu grupējuma Islama Valsts runasvīrs Abu Muhamads Al Adānī aicināja organizācijas sekotājus un atbalstītājus veikt uzbrukumus starptautiskās koalīcijas pārstāvjiem, kas iesaistījušies cīņā ar Islama Valsti.

Francija, kuras gaisa spēki kopš pagājušās nedēļas veic gaisa triecienus pa Islama Valsts kontrolētajiem objektiem Irākā, paaugstinājusi terora draudu līmeni arī 30 vēstniecībās tuvajos Austrumos un Āfrikā.

Lai gan pašā Francijā nekādi terora incidenti vēl nav notikuši, Alžīrijā nolaupīts kāds Francijas pilsonis. Grupējums, kas nolaupījis francūzi, dēvē sevi par Kalifāta Kareivjiem un sola gūstekni nogalināt, ja Francija nepārtrauks savu intervenci Irākā.

Francija šobrīd sākusi sadarbību ar Alžīrijas varas iestādēm, nolūkā atrast un atbrīvot nolaupīto pavalstnieku.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm