Irānas augstākais līderis apžēlo lielu skaitu ieslodzīto

Irānas augstākais līderis ājatolla Ali Hamenei apžēlojis “desmitus tūkstošus” ieslodzīto, tajā skaitā daudzus no tiem, kas aizturēti neseno pret valdību vērsto protestu laikā saistībā ar dažādiem ar drošību saistītiem pārkāpumiem, svētdien ziņo valsts kontrolētie mediji.

5. februārī 14:24

“Ieslodzītie, kas nav apsūdzēti par spiegošanu, kam nav tieši kontakti ar ārvalstu aģentiem, kas nav pastrādājuši slepkavību ar iepriekšēju nodomu, nav veikuši valsts īpašuma bojāšanu vai dedzināšanu un kuru lietā nav privātu prasītāju, tiks apžēloti,” vēsta mediji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par apžēlošanu tika paziņots stundā, kad aprit kārtējā gadadiena kopš 1979.gada Irānas Islāma revolūcijas.

Saskaņā ar cilvēktiesību aktīvistu izveidotās ziņu aģentūras HRANA datiem protestu laikā, kurus izraidīja Mahsas Amini nāve tikumības policijas iecirknī, aizturēti aptuveni 20 000 cilvēku.

Tikmēr jau ilgstoši mājas arestā esošais irāņu opozīcijas līderis Hoseins Musavi aicinājis sarīkot referendumu par jaunas konstitūcijas izstrādi.

Opozīcijas tīmekļa vietnē “Kaleme” sestdienas vakarā publicētajā aicinājumā Musavi norādījis, ka, viņaprāt, Irānas pašreizējā iekārta, kurā galīgo lēmumu pieņem augstākais līderis, vairs nedarbojas.

Viņš aicinājis sasaukt konstitucionālo sapulci, kas sastāvētu no patiesiem tautas pārstāvjiem un varētu izstrādāt jaunu pamatlikumu.

Ir mazticami, ka Irānas teokrātiskais režīms varētu atsaukties uz 80 gadus vecā politiķa aicinājumu.

Musavi un viņa sieva atrodas mājas arestā kopš 2009.gada, kad viņš cieta sakāvi prezidenta vēlēšanās, kam sekoja masu protesti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai gan Musavi pats vairākas desmitgades atbalstījis teokrātisko režīmu, 2019.gadā viņš pielīdzināja Hamenei bijušajam šaham Mohammadam Rezā Pehlevī, kas tika gāzts Islāma revolūcijas rezultātā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm