Irānā ar desmit gadu cietumsodu notiesā publiskā vietā dejojošus saderinātos

Irānā uz desmit gadiem cietumā notiesāts pāris, kurš publiskā vietā dejoja. Video, kurā jaunie cilvēki griežas dejā pie tā sauktā Brīvības torņa, plaši izplatījās sociālajos tīklos, un tas valsts vadībai nepatika.

1. februārī 14:20

Video uzskata par simbolu, kas attaino nepakļāvību režīmam. Viens no iemesliem – sievietei nebija nosegta galva, kā to paredz likums.  21 gadu vecā Astiaža Hakiči un viņas līgavainis Amirs Mohammads Ahmadi oficiāli notiesāti par “korupcijas un prostitūcijas veicināšanu, slepenu vienošanos pret nacionālo drošību un propagandu pret iekārtu”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kāds avots aģentūrai “BBC Monitoring” apstiprinājis, ka pāris arestēts pēc tam, kad viņi video ievietojuši savos “Instagram” kontos, kuru kopējais sekotāju skaits ir gandrīz divi miljoni. Video bija redzams, kā viņi dejo pie Teherānas Azadi (Brīvības) torņa.

Jau ziņots, ka Irānas varasiestādes piespriež smagus sodus cilvēkiem, kuri ir bijuši iesaistīti protestos pēc morāles policijas aizturētās sievietes nāves. Pāris gan savu deju nesaistīja ar Irānā notiekošajiem protestiem.

Pirms aizturēšanas Hakiči, kura kā savu savu profesiju norādījusi modes dizainu, ģimenes mājā tika veikta kratīšana.

Nav skaidrs, cik ilgs sods viņiem katram draud. Kopā viņiem katram piespriesti 10,5 gadi – sods apvienots atbilstoši izvirzītajām apsūdzībām Ja tiesas spriedumus apstiprinās, viņiem būs jāizcieš visilgākais no sodu termiņiem.

Tāpat viņiem piemērots arī divu gadu aizliegums izmantot sociālos medijus un atstāt valsti.

Pāris ir saderinājies.

Pret valdību vērsti protesti, kurus Irānas režīms apzīmēja par “nemieriem”, pārņēmuši visu valsti pēc tam, kad pagājušā gada septembrī policijas apcietinājumā nomira 22 gadus vecais Mahsa Amini. Viņa tika arestēta Teherānā par iespējamu noteikumu pārkāpšanu, kas liek sievietēm segt matus ar galvas lakatu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm