tv3.lv

"Ir jāparāda, ka mēs iznīcinām ienaidnieku!”: Kijivā apskatāmi nodegušie krievu tanki

23. maijā 13:12

Izstādē Ukrainas galvaspilsētas Kijivas centrālajā laukumā apskatāmi iznīcinātie iebrucēju armijas tanki un cita kaujas tehnika. “Ir jāparāda, ka mēs iznīcinām ienaidnieku un ka mēs atbrīvosim Ukrainu no ienaidnieka iebrukuma,” teic Ukrainas karavīrs Serhijs Poļečuks.

Sestdien Kijivas centrālajā laukumā atvērtā izstāde izraisīja lielu interesi. Izstādes apmeklētāji labprāt fotografējās uz iznīcinātās Krievijas kaujas tehnikas fona.

“Protams, šādām izstādēm ir jābūt, lai ikviens ukrainis, pat tas, kuram nekad nav bijis jāsastopas ar karu, redzētu, ka Ukraina saskaras ar globālu problēmu, ka mums ir jāaizsargā sava dzimtene. Pat ja tagad ienaidnieks ir tālu, tas drīz var būt arī pavisam tuvu. Proti, ir nepieciešams līdz cilvēkiem aiznest šo vēsti,” teic izstādes apmeklētājs Oleksandrs.

Sagrauto Krievijas bruņojumu aplūkojusi arī kijiviete Sofija. “Ir interesanti redzēt, kā tas izskatās. Un tiešām veidojas priekšstats par to, ka tos sašauj, vienkārši viss deg, sagrūst, proti, redzams, ka tos sakāva ar jaudīgiem ieročiem,” atzīst Sofija.

Saskaņā ar Ukrainas bruņoto spēku apkopoto informāciju kopš 24. februāra iebrukuma Ukrainā iznīcināts vairāk nekā 1200 krievu tanku, kā arī vairāk nekā 3000 citu Krievijas kaujas transportlīdzekļu. Neitralizētas arī gandrīz 600 okupantu artilērijas sistēmu, kā arī ap simts pretgaisa aizsardzības sistēmu. Ukrainas aizstāvjiem izdevies arī notriekt vairāk nekā 200 ienaidnieka kaujas lidmašīnu un divas reizes lielāku skaitu – bezpilota lidaparātu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm