tv3.lv

Interesanti! Kā Parīzes teorakta laikā rīkojās viens no uzbrucējiem un kā viņš tika notverts

Sestdien kļuvis vairāk zināms par apstākļiem, kādos piektdien tika aizturēts viens no Parīzes teroristu rīkotājiem- Salahs Abdeslams.

2016. gada 19. martā 19:36

Beļģijas un Francijas varasiestādes viņu mēģināja sadzīt rokā četrus mēnešus. Izrādās, – šajā laikā viņš vismaz trīsreiz- veiksmes un likumsargu kļūdu dēļ- par mata tiesu izvairījies no aizturēšanas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taču piektdien, visbeidzot, Briselē Abdeslams tika noķerts. Viņu nodeva uz glāzes atstāts pirkstu nospiedums un neparasti liels picu pasūtījums.

26 gadus vecais Salahs Abdeslams bija viens no desmit teroristu komandas, kuri pagājušā gada novembrī devās uz Parīzi mirt par Allahu. Iespējams, Abdeslams bija plānojis uzspridzināties futbola stadionā kopā ar savu brāli un vēl diviem teroristiem, tomēr viņi netika cauri drošības pārbaudēm pie stadiona ieejas. Trīs teroristi uzspridzinātājās turpat uz ielas, neradot lielus postījumus, bet Abdeslams savu spridzekļu jostu pašlaik nezināmu iemeslu dēļ izsvieda atkritumos un metās bēgt.

Atlikušo 13. novembra nakti Abdeslams pavadījis klaiņojot pa Parīzes ielām un izmisīgi lūdzoties saviem līdzzinātājiem atbraukt viņam pakaļ no Briseles. Vēlāk atceļā, netālu no Beļģijas robežas viņa auto apturēja policija. Tobrīd Abdeslams vēl nebija izsludināts meklēšanā. Informāciju par viņa iesaisti teroraktos Francijas likumsargi no Beļģijas kolēģiem saņēma dažas minūtes pēc tam, kad auto bija izlaists caur posteni. Pēc divām dienām, Beļģijas likumsargi uzzināja adresi Briseles Molenbēkas rajonā, kurā Abdeslams, visticamāk, tobrīd slēpās.

Tomēr saskaņā ar Beļģijas likumiem, kratīšanas policija nedrīkst sākt laikā starp deviņiem vakarā un pieciem rītā. Kamēr policija gaidīja rītu, Abdeslams jau atkal bija aizbēdzis. Pēc tam uz vairākiem mēnešiem terorista pēdas pazuda. Likumsargi viņam atkal uzdūrās šonedēļ, turklāt pavisam nejauši.

Policisti devās pārbaudīt adresi Briseles piepilsētā, kurā iespējams bijusi teroristu slēptuve. Kad viņi tuvojās ēkai, no tās uz viņiem pēkšņi tika atklāta uguns. Viņi izsauca papildspēkus, bet pa to laiku divi aizdomās turētie metās bēgt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēlāk dzīvoklī uz ūdensglāzes policisti atrada Abdeslama pirkstu nospiedumus. Tas lika meklēšanu pastiprināt, un pavisam drīz viņi uzzināja terorista iespējamās slēptuves adresi turpat Molenbēkā. Ierīkojuši pie tās slēpni, policisti novēroja, ka uz kādu dzīvokli tiek nests neparasti liels picu pasūtījums. Specvienība tajā iebruka un atrada gan Abdeslamu, gan ģimeni ar vairākiem maziem bērniem, kura teroristam bija devusi patvērumu.

Aizturēšanas laikā Abdeslamu sašāva kājā, bet šorīt viņš no slimnīcas jau izrakstīts. Tagad Beļģijas varasiestādes sola iespējamo teroristu pēc iespējas ātrāk izdot tiesāšanai Francijā. Abdeslama advokāts tikmēr apgalvo, ka viņa klients ar likumsargiem sadarbojoties, bet pret izdošanu Francijai viņš cīnīšoties līdz pēdējam.

Skaties video!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm