Indonēzijā tūristiem par ārlaulības seksu nākotnē draudēs cietumsods

Indonēzijas parlaments otrdien, 6. decembrī, apstiprināja jaunu kriminālkodeksu, aizliedzot ārlaulības seksu un paredzot sodu līdz vienam gadam cietumā.

2022. gada 6. decembrī 16:20

Lai gan valstī jau ir aizliegts pārkāpt laulību, jaunais likums, kas pieņemts ar visu politisko partiju atbalstu, ietvertu arī pirmslaulības seksu. Tas attiektos gan uz indonēziešiem, gan ārzemniekiem un aizliegtu neprecētu pāru kopdzīvi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jaunie likumi nestāsies spēkā vēl turpmākos trīs gadus, lai varētu izstrādāt noteikumus to īstenošanai.

Valsts reakcija uz likumu ir bijusi neviennozīmīga, un otrdien galvaspilsētā Džakartā notika dažādi protesti.

Likumdevēji aizstāvēja gadu desmitiem izstrādātā kriminālkodeksa pieņemšanu, kā arī tik ļoti nepieciešamo koloniālo likumu pārskatīšanu.

Vairāki laikraksti un likumprojekta kritiķi gan ir nosodījuši šo likumu kā daļu no pilsoņu brīvības ierobežošanas trešajā lielākajā demokrātijā pasaulē. Citi valsts likumi aizliedz melno maģiju, prezidenta vai valsts institūciju apvainošanu, uzskatu pret valsts ideoloģiju izplatīšanu un protestu rīkošanu bez brīdinājuma.

Laikraksts “Koran Tempo” apgalvojis, ka kriminālkodeksam ir “autoritāras” noslieces, savukārt Jakarta Post pauda “nopietnas bažas” par to.

Arī Indonēzijas tūrisma sektors ir paudis iebildumus pret jauno kodeksu, uztraucoties, ka aizliegums var atbaidīt tūristus no tās apmeklēšanas, īpaši tādēļ, ka tūrisma sektors Indonēzijā atgūstas no Covid-19 ietekmes un cenšas piesaistīt vairāk tā saukto “digitālo nomadu”, piedāvājot elastīgākus vīzas nosacījumus.

“Mēs ļoti nožēlojam, ka valdība ir aizvērusi acis. Mēs jau esam pauduši savas bažas Tūrisma ministrijai par to, cik kaitīgs ir šis likums,” sacīja Indonēzijas tūrisma nozares padomes vadītāja vietniece Maulana Jusrana.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ārlaulības seksa aizliegums ir mīkstināta iepriekšējās likumprojekta versija, lai par personām varētu ziņot tikai ierobežots cilvēku loks, piemēram, tuvs radinieks vai laulātais. Indonēzijas Tieslietu ministrijas pārstāvis Alberts Aries apgalvoja, ka tas “aizsargās laulības institūciju un Indonēzijas vērtības”, kā arī “kopienas privātumu”.

Valdība bija plānojusi 2019. gadā pieņemt valsts koloniālā laikmeta kriminālkodeksa pārskatīšanu, taču to apturēja valsts mēroga protesti. Kopš tā laika likumdevēji ir mīkstinājuši dažus noteikumus, prezidentam Joko Vidodo mudinot parlamentu pieņemt likumprojektu šogad, pirms 2024. gada sākumā paredzētajām prezidenta vēlēšanām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm