tv3.lv

Indijā zemākās kastas sievietes cieš no seksuālajiem uzbrukumiem mēģinājumu nostiprināt hierarhiju dēļ

Sievietes un meitenes Utarpradēšā, Indijā nesen piedzīvojušas seksuāla rakstura uzbrukumus, kuru mērķis ir centieni nostiprināt kastu un dzimumu hierarhijas, informē “The Guardian”.

2020. gada 16. septembrī 16:00

Pēdējā mēneša laikā vienā no Utarpradēšas rajoniem Indijā nežēlīgas izvarošanas un jaunu meiteņu slepkavības ir izraisījušas sašutumu un atklājušas, ka joprojām seksuālo vardarbību izmanto kā apspiešanas un atriebības līdzekli pret zemākas kastas kopienām. Pēdējā mēneša laikā vienā no Indijas Utarpradēšas štata apgabaliem bijuši četri gadījumi, kad meitenes izvarotas un nežēlīgi noslepkavotas. Vismaz divas  no viņām bija dalītu jeb zemākās kastas hindu sociālās hierarhijas sistēmā pārstāves, kas iepriekš tika dēvēti par “neaizskaramajiem” un no sabiedrības izstumtajiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šie ārkārtējas seksuālās vardarbības gadījumi ir vairāk piemērs kā dominējošajā kasta izmanto varu pār dalītu sievietēm, kuras tiek uzskatītas par vājām, neaizsargātām un pieejamām,” sacīja šīs kastas cilvēktiesību aizstāvju tīkla kampaņu direktore.

Viņa piebilda, ka Indijā dalītu kastas sieviešu ķermeni mēdz izmantot arī kā priekšmetus, lai atriebtos dalītu kopienām par to, ka tās piekļūst pamatvajadzībām un uzturētu tāss nomāktas. Šādu situāciju skaits pieaug, jo arvien vairāk dalītu sāk pastāvēt par savām tiesībām.

Vietējie aktīvisti paziņojuši, ka policija ignorējusi uzbrukumus dalītu meitenēm, kamēr aktīvisti un opozīcijas politiskās partijas pārstāvji izvirzīja šo jautājumu dienaskārtībā. Aktīvisti arī ir centušies iekļūt ciematā, lai iejauktos vardarbības gadījumos, taču ciemata augšējās kastas locekļi bloķējuši piekļuvi.

“Nesenais izvarošanas un slepkavību gadījumu skaits Lakhimpur Kheri rajonā norāda uz endēmisku seksuālās vardarbības problēmu, un štata valdībai ir jādara daudz vairāk, lai risinātu šo krīzi,” paudusi Dienvidāzijas konsultante sieviešu tiesību organizācijā “Equality Now”.

Speciālisti arī norāda, ka daudzos gadījumos seksuālu vardarbību, kas pastrādāta pret dalītu sievietēm un meitenēm, izdara vīrieši no dominējošām “augšējām kastām “, kuri izmanto to kā līdzekli varas aizstāvēšanai un esošo kastu, sociālo un dzimumu hierarhiju nostiprināšanai. Vecā, iesakņojusies varas hierarhija uzbrucējiem rada satraucošu nesodāmības sajūtu. Uzbrukumi zemākas kastas sievietēm reti tika izmeklēti vai saukti pie atbildības, un dalītu upuru gadījumā reti līdz šim izraisījuši lielu plašsaziņas līdzekļu atspoguļojumu vai sabiedrības sašutumu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm