tv3.lv

Inčukalna gāzes krātuve Lietuvai šķiet pievilcīgāka par savu krātuves projektu

Tuvojoties gada nogalei, kad Lietuva būs pabeigusi būvēt savu sašķidrinātās gāzes termināli Klaipēdā, lietuviešus aizvien vairāk interesē Latvijas Inčukalna gāzes krātuve, raksta “Verslo žinios”.

2014. gada 12. septembrī 23:25

Iespēja integrēt kopīgajā Baltijas valstu dabasgāzes tirgū Inčukalna krātuvi Lietuvai šobrīd liekas pievilcīgāka nekā pašai sava krātuves projekta attīstīšana Telšu rajona Sīderos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saskaņā ar provizoriskām aplēsēm Sīderu krātuves ierīkošana, ieskaitot nepieciešamās infrastruktūras attīstību, varētu izmaksāt 800 miljonus līdz 1,2 miljardus litu (232-348 miljonus eiro).

Vēl aptuveni pusmiljardu izmaksātu tehnoloģiskās gāzes “spilvens”, bez kura glabātava nevarētu darboties – apmēram tāpat kā cauruļvadu no naftas ieguves vietas līdz eksporta terminālim vai lietotājam aizpilda nafta, kuras vērtība tiek iesaldēta.

Sīderu projekta īstenošanai būtu vajadzīgi vismaz desmit gadi un tā finansējums būtu problemātisks, jo glabātavas nav starp tiem objektiem, kuri līdz 2020.gadam var pretendēt uz infrastruktūras attīstībai paredzēto Eiropas Savienības atbalstu.

No šā viedokļa Lietuvas gāzes nozares uzņēmumiem un vadībai pievilcīgākas šķiet investīcijas Inčukalna glabātavas daļas iegādē, pērkot no “E. On Ruhrgas International” 47,23% kompānijas “Latvijas Gāze” (LG) akciju, kas nemaksātu vairāk par 550-770 miljoniem litu.

Jau ziņots, ka Latvijas valdība 2.septembrī pieņēma lēmumu par nesaistoša piedāvājuma izteikšanu iegādāties “EO.N” piederošos 47,23% LG akciju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt TV3 raidījums “Nekā personīga”, atsaucoties uz Lietuvas vēstnieku Latvijā Ričardu Deguti, vēstīja, ka nesaistošos piedāvājumus iesnieguši arī divi Lietuvas valsts uzņēmumi – “Lietuvos energija” un “Epso G”.

Kā ziņots, pērn kļuva zināms, ka “E.ON” plāno pārdot LG daļas, kā arī pamest visu Baltijas tirgu.

Lielākais LG akcionārs ir “E.ON”, kurai pieder 47,2% akciju, 34% pieder Krievijas kompānijai “Gazprom”, bet 16% – “Itera Latvija”, kuras līdzīpašnieki ir Krievijas koncerns “Rosņeft” un LG akcionāres SIA “Itera Latvija” prezidents Juris Savickis.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm