Igaunijas parlaments pasludina Krievijas režīmu par teroristisku

Rīgikogu otrdien apstiprināja paziņojumu, kurā nosodīta Ukrainas teritorijas aneksija un Krievijas režīms pasludināts par teroristisku. Dokumentā arī rosināts atņemt Krievijai ANO Drošības padomes pastāvīgās dalībvalsts statusu.

2022. gada 18. oktobrī 14:29

Šādu paziņojumu atbalstīja 88 kaimiņvalsts parlamentārieši, neviens nav atturējies vai balsojis pret, – ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saskaņā ar apstiprināto rezolūciju Igaunijas parlaments asi nosoda Krievijas Federācijas militārās darbības pret Ukrainu, kā arī agresijas laikā sagrābto teritoriju nelikumīgu aneksiju. Parlaments apstiprina, ka Igaunija nekad neatzīs Ukrainas teritoriālās integritātes pārkāpumu.

“Ar likumpārkāpumu nekad nav iespējams nodibināt likumību. Putina režīms, kas draud ar kodolieročiem, ir padarījis Krieviju par lielāko draudu mieram gan Eiropā, gan visā pasaulē,” teikts paziņojumā.

Saskaņā ar dokumentu Rīgikogu atbalsta Starptautiskās tiesas un Starptautiskās Krimināltiesas uzsāktās izmeklēšanas, lai noskaidrotu Ukrainas teritorijā pastrādāto noziegumu apstākļus, un uzskata par nepieciešamu sarīkot tiesu vainīgajiem īpaša starptautiskā tribunāla ietvaros.

“Atbalstot Ukrainas parlamenta aicinājumu valstīm un starptautiskajām organizācijām, Rīgikogu pasludina Krievijas režīmu par teroristisku, bet Krievijas Federāciju – par valsti-terorisma sponsoru, pret kuras darbībām ir jāvērš kopīgi atbildes soļi. Parlaments aicina starptautisko sabiedrību pieņemt līdzīgas deklarācijas,” norādīts dokumentā.

Turklāt saskaņā ar paziņojumu Igaunijas parlaments nosoda bruņotu formējumu, piemēram, “Vāgnera grupas”, kas izveidota ar Krievijas Federācijas varas iestāžu atbalstu, izmantošanu agresijas ietvaros. Parlaments uzskata, ka Krievijas Federācijas izveidotos tā saukto Doneckas un Luhanskas tautas republiku bruņotos spēkus un privāto militāro kompāniju “Wagner” ir jāatzīst par teroristiskām organizācijām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgikogu nosoda arī Krievijas režīma izsludināto un veikto mobilizāciju, kas pārkāpj starptautiskās tiesības, norādot, ka mobilizācija, kas veikta, lai turpinātu noziedzīgu agresiju, ir noziegums pret mieru.

Kaimiņvalsts parlaments atbalsta prasību atņemt Krievijas Federācijai ANO Drošības padomes pastāvīgās dalībvalsts statusu un aicina Eiropas Savienības valstis izrādīt vienotību papildu ekonomisko sankciju piemērošanā pret Krievijas Federāciju un tās sabiedroto Baltkrieviju.

Tāpat Rīgikogu aicina Eiropas Savienību un NATO būtiski palielināt militārās un humānās palīdzības apjomu Ukrainai un atbalstīt valsts pēckara atjaunošanu.

Šā gada sākumā Igaunijas parlaments nāca klajā ar trīs paziņojumiem, nosodot Krievijas rīcību un paužot atbalstu Ukrainai. Parlaments 18.janvārī pieņēma paziņojumu Ukrainas teritoriālās vienotības atbalstam, 23.februārī – paziņojumu par Krievijas agresiju pret Ukrainu, bet 21.aprīlī – paziņojumu par Krievijas kara noziegumiem un genocīdu.

Kā ziņots, Saeima 11.augustā oficiālā paziņojumā atzina Krievijas vardarbību pret Ukrainas un arī citu valstu civiliedzīvotājiem par terorismu, bet pašu Krieviju – par terorismu atbalstošu valsti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm