Igaunijas aptiekas sasniegušas jaunās kovida tabletes “Paxlovid”

Jaunās Covid-19 tabletes “Paxlovid” beidzot sasniegušas Igaunijas aptiekas, kur turpmāk riska grupas pacienti tās varēs iegādāties ar ģimenes ārsta izrakstītu zāļu recepti, vēsta ERR.

24. janvārī 16:43

“Zāles ir nonākušas aptiekās, taču vēlreiz uzsveram, ka tās ir recepšu zāles, kuras ārsts izraksta riska grupas pacientiem, kuriem diagnosticēts Covid-19,” skaidrojis Veselības kases sabiedrisko attiecību vadītājs Igors Ļjapins.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Igaunija pirmās 4000 iegādātās “Paxlovid” zāļu devas saņēma decembrī. Janvāra sākumā medikamentus sāka lietot slimnīcās, un visbeidzot ar nelielu aizkavēšanos tabletes nonākušas arī aptiekās.

Veselības pārvaldes neatliekamās palīdzības dienesta vadītājs Ragnars Veiknemets iepriekš ERR sacījis, ka “Paxlovid” pieejamība aptiekās palīdzēs Covid-19 no jaunas un bīstamas pārvērst par parastu infekciju slimību. Vienlaikus speciālisti turpina akcentēt, ka vakcinācija joprojām ir labākais veids, kā sevi pasargāt no iespējamas saslimšanas un hospitalizācijas.

ERR arī izceļ, ka jaunie medikamenti aptiekās nonākuši ar gadu vēlāk, nekā sākotnēji valdība tika solījusi.

Jāatgādina, ka arī Latvija pērnā gada decembrī saņēma pirmās 500 “Paxlovid” devas, kuras nodotas pacientu ārstēšanai Rīgas Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā. Veselības ministrija “tv3.lv” skaidroja, ka nav iecerēts medikamentus pārdot arī aptiekās, taču slimnīcu krājumi, ja radīsies nepieciešamība, var tikt papildināti ar vēl 500 zāļu devām.

Tiesa, ceļš, līdz Latvija saņēma sevis pieteiktās tablešu devas, arī nebija rožains, jo līdzīgi kā Igaunija gaidīja uz Eiropas Komisijas kopīgo iepirkumu no zāļu ražotāja “Pfizer”. Pēc ilgas tielēšanās un nevienprātības par iepirkuma nosacījumiem Komisijai un farmācijas milzim izdevās panākt vienošanos pērnā gada rudenī.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm