tv3.lv

Igaunijai un Lietuvai kompensēs 228 031 eiro par “RB Rail” darījumiem

Latvija kompensēs Igaunijai un Lietuvai 228 031 eiro par dzelzceļa projekta “Rail Baltica” vajadzībām izveidotā Baltijas valstu kopuzņēmuma “RB Rail” darījumiem šogad trešajā ceturksnī, otrdien nolēma valdība.

2020. gada 1. decembrī 13:20

Ministru kabineta noteikumi “Kārtība, kādā kompensē pievienotās vērtības nodokļa (PVN) summas Igaunijai un Lietuvai par AS “RB Rail” veiktajām aktivitātēm” paredz no Latvijas valsts budžeta kompensēt PVN, kas “RB Rail” darījumos, kurus vienlīdzīgās daļās līdzfinansē Igaunija, Latvija un Lietuva, ir samaksāts par precēm un pakalpojumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl: Sākas ģeotehniskās izpētes darbi ”Rail Baltica” trases posmā no Latvijas-Igaunijas robežas līdz Vangažiem

Minēto summu 228 031 eiro apmērā pārskaitīs “RB Rail” atbilstoši Lietuvas Transporta un sakaru ministrijas un Igaunijas Ekonomisko lietu un sakaru ministrijas izsniegtajai autorizācijai.

Par 2019.gada novembrī un decembrī veiktajiem darījumiem Igaunijai un Lietuvai kompensēja 131 212 eiro, par šā gada pirmo ceturksni – 120 946 eiro, savukārt par šā gada otro ceturksni – 168 504 eiro.

“Rail Baltica” projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma (1435 milimetru) dzelzceļa līniju ar vilcienu maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā.

Paredzēts, ka “Rail Baltica” izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, ieskaitot atzaru, ko nolemts izbūvēt starp Kauņu un Viļņu. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem. Plānots, ka “Rail Baltica” dzelzceļa līnija būs gatava satiksmei 2026.gadā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm