tv3.lv

Igaunija debatēs tuvojas Covid‑19 sertifikātu atcelšanai valstiskā mērogā

Būtībā visas Igaunijas likumdevējvaras – vienpalātas parlamenta frakcijas – atbalsta nepieciešamību sākt gatavoties atteikties no Covid-19 sertifikāta izmantošanas iekšzemē, paudis “Centra partijas” priekšsēdētājs Jiri Ratass.

27. janvārī 14:38

Vienlaikus daļa politiķu atsaucas arī uz Ratasa iniciatīvas populismu.

“Es domāju, ka tā ir daļa no tā, ko šodien dara “Centra partija”. Ja paskatās uz kopējo “Centra partijas” attieksmi, tad viņu prasības vienmēr ir uz “saulaino” pusi. Patlaban teikt, ka mēs tuvināmies pandēmijas finišam, protams, ir populāri,” trešdien sacīja “Centra partijas” koalīcijas partnera “Reformu partijas” valdes locekle Kristena Mihala, piebilstot, ka “Centra partija” ieņem populāru nostāju un izdara spiedienu uz valdību, lai ātrāk panāktu vēlamo.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc viņa teiktā, jautājums par Covid-19 sertifikāta atcelšana varētu nonākt Igaunijas valdības dienaskārtībā pēc dažām nedēļām vai mēneša, taču jau varētu sākties turpmākā Covid-19 ierobežojošo pasākumu pārskatīšana. “Un tajā laikā, protams, jau teorētiski varam apspriest, kāda varētu būt dzīve pēc omikrona viļņa: vai tiks ieviesti eksprestesti vai joprojām būs nepieciešams apliecinājums par vakcinācijas pret Covid-19 noslēgšanu. Cerams, ka kādu dienu mēs varētu no šīs prasības atbrīvoties,” viņa sacīja, norādot uz to kā personisko pozīciju.

Opozīcijā esošās “Igaunijas Konservatīvās tautas partijas” (ERKE) deputāts Sīms Pohlaks sacīja, ka EKRE joprojām uzskata, ka korona sertifikāts ir jāatceļ, un norādīja, ka “Centra partija” neatbalsta viņa frakcijas iniciatīvu darīt to tūlīt. “Ņemot vērā šodienas situāciju, kad vakcinētie masveidā inficējas un apliecinājums par vakcinācijas kursa noslēgšanu ir zaudējis savu nozīmi, EKRE grupa uzskata, ka Covid-19 pase ir jāatceļ. Ja “Centra partija” vēlētos pāriet no vārdiem pie darbiem, mums ir sagatavoti priekšlikumi balsojumam parlamentā,” viņš teica.

Kritiski pret Ratasu izteicās arī Igaunijas parlamenta Sociālo lietu komitejas loceklis Prīts Sibuls, kurš arī pauda uzskatu, ka būtu nepamatoti zaudēt QR kodus un tā vietā atjaunot ātro testu veikšanu pirms publisku vietu apmeklēšanas.

Sociāldemokrātiskās partijas priekšsēdētāja vietnieks Lauri Lēmets sacīja, ka, viņaprāt, ideja par koronavīrusa sertifikātu atcelšanu un ātro testu izmantošanas pastiprināšanu bijusi saprātīga, lai gan atšķirībā no valdības viņam nebija iespējam ņemt talkā ekspertu palīdzību, lai iegūtu precīzāku novērtējumu.

“Pēc manas pieredzes šķiet, ka eksprestests uzrāda reālo situāciju daudz labāk nekā vakcinācija. Esmu divas reizes vakcinējies, bet jau divas reizes esmu slimojis ar Covid-19. Tāpēc šķiet, ka tas mani neglābj no vīrusa pārnešanas. Varbūt, no šāda viedokļa raugoties, šķiet saprātīgi, ka sabiedrība atsāk normāli funkcionēt,” sacīja Lēmetss.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Igaunijas valdības koalīcijā ietilpstošās “Centra partijas” priekšsēdētājs Jiri Ratass trešdien, 26. janvārī, paziņojis, ka Igaunijai ir jāgatavojas valstiska mēroga vakcinācijas sertifikāta atcelšanai, kā arī pierādījumu par izslimotu Covid-19 nepieciešamības atcelšanai iekšzemē. Viņš gan pauda pārliecību, ka tas nenotiks vienas nakts laikā, bet prasīs vairāk laika, taču jāuzņem “kurss” šajā virzienā. Viņš arī akcentēja, ka iepriekš prasība par sertifikātu bijusi pareiza rīcība, taču tā ir novecojusi. Tomēr ieceļošanai Igaunijā vēl kādu laiku būs nepieciešams šis dokuments.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm