tv3.lv

“Ienaidnieks atkal terorizē cilvēkus”: Krievija atsākusi Harkivas bombardēšanu

Šorīt pulksten 10.13 Ukrainas pilsētā Harkivā skan gaisa trauksme. Arī Ukrainas spēku atbrīvotais Harkivas reģions nav drošībā. Turpinās bombardēšana, ir sagrautas mājas un bojāgājušie.

27. maijā 11:20

Harkivā artilērijas triecienu dēļ 26. maijā nogalināti deviņi civiliedzīvotāji, 17 cilvēki tika ievainoti, informē vietējās varas iestādes. Apšaudītas arī vairākas Harkivas apgabala pilsētas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņu aģentūras “Associated Press” reportieri uz zemes redzēja vismaz divu bojāgājušu vīriešu līķus, kā arī četrus ievainotos pilsētas centrālajā metro stacijā. Iedzīvotāji patvērās metro stacijā, kur tika nogādāti arī ievainotie, turpinoties raķešu uzlidojumiem.

“Okupanti šodien atkal uzbrukuši Harkivai. Pašlaik mirušo sarakstā ir deviņi cilvēki. Deviņpadsmit ir ievainoti. Visi ir civiliedzīvotāji. Kopā ar tēvu tika nogalināts piecus mēnešus vecs bērns. Māte ir smagā stāvoklī. Starp ievainotajiem Harkivā ir arī deviņus gadus veca meitene,” paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Pēdējie uzbrukumi Harkivai ir niknākie kopš Ukrainas spēkiem pirms vairākām nedēļām izdevās atspiest Krievijas vienības no pilsētas. Tomēr situācija visaktīvākās karadarbības zonā kaimiņos esošajā Luhanskā un Doneckā Ukrainas spēkiem kļuva sarežģītāka, līdz ar to apstājās ukraiņu pretuzbrukums Harkivas apkaimē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Harkivas reģionālās administrācijas vadītājs Oļegs Siņegubovs sacīja, ka tika apšaudīti vairāki pilsētas rajoni. Starp ievainotajiem, pēc viņa teiktā, ir arī deviņus gadus vecs bērns.

“Ienaidnieks atkal terorizē civiliedzīvotājus. Vēlreiz visus aicinu bez vajadzības neatrasties ielās. Ieklausīties trauksmes signālos un to šādu signālu laikā doties uz patvertnēm. Atslābt vēl ir ļoti pāragri,” uzsvēra administrācijas vadītājs.

Ukrainas Valsts policijas priekšnieks Igors Kļimenko savā “Facebook” kontā rakstīja, ka apšaudes rezultātā nogalināts bērns. “Kad sākās apšaude, uz ielas atradās jauna ģimene: sieva un vīrs, kuriem rokās bija piecus mēnešus vecs bērns. Vīrs gāja bojā uzreiz, sieviete smagā stāvoklī tika hospitalizēta. Pēc tam policija atrada arī bērna līķi. Bērnu sprādziena vilnis no tēva rokām bija uzsviedis uz nama ieejas jumta,” raksta Kļimenko.

Pēc Siņegubova vārdiem, pilsētas apšaudē izmantototas gan “Smerč” un “Uragan” sistēmas, gan arī artilērija. “Saskaņā ar mūsu informāciju raķešu uzlidojumi tika veikti no reģiona ziemeļiem,” Ukrainas televīzijā sacīja administrācijas vadītājs. Viņš piebilda, ka Krievijas lādiņi trāpīja dzīvojamajos rajonos, kur nebija militārās infrastruktūras.

Harkivas mērs Igors Terehovs uzrunā pilsoņiem pēc apšaudes sākuma sacīja, ka Harkivā tas notiek “skaļi un bīstami”. Viņš mudināja Harkivas iedzīvotājus palikt drošās vietās – pagrabos un metro, norādot, ka metro turpinās darboties.

“Mēs neapturēsim vilcienu kustību metro, bet mēs izveidosim īpašas zonas, kurās jūs varat palikt un pārlaist bombardēšanu,” savā telegrammā sacīja mērs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm