tv3.lv

Iedzīvotāju protestos Krievijā vairāk nekā 5000 aizturēto

Demonstrācijās pret korupciju un varasiestāžu vēršanos pret opozicionāru Alekseju Navaļniju Krievijā līdz šim ir aizturēti vairāk nekā 5000 cilvēku, vēsta TV3 Ziņas.

2021. gada 1. februārī 20:58

Drīz pēc pirmajiem protestiem, opozīcijas līderi pieteica demonstrācijas nedēļas nogalē. Tomēr šoreiz vietām novērota vēl atklātāka varasiestāžu vēršanās pret cilvēkiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Demonstrācijas notika visās lielākajās Krievijas pilsētās, par aizturēšanām ziņots no teju 90 pilsētām. Aizturēto skaits bijis tik liels, ka cilvēkus nācies pārvietot arī uz tālākiem policijas iecirkņiem. Tiesas, kurās izskata aizturēto pārkāpumus, arī sāka darbu teju diennakts režīmā.

Vērienīgākās protesta akcijas, protams, notikušas Maskavā un Sanktpēterburgā. Tur cilvēki varasiestāžu mikroautobusos tika aizvesti vēl pat pirms lielāko protestu sākuma. Maskavā arī tika pilnībā slēgts pilsētas centrs. Pret cilvēkiem lietota arī asaru gāze un elektrošoks.

“Vairākums cilvēku atnāca ne jau lai atbalstītu Navaļniju, bet lai atbrīvotu visus mūs. Katrs no mums šodien ir tādā situācijā. Savā ziņā kā ķīlnieki, savā ziņā kā gūstekņi,” norāda Maskavas iedzīvotājs Vladimirs Perminovs.

“Policija mums uzbruka vairākas reizes un mūs sita, lai gan mēs tikai stāvējām malā,” stāsta cits Maskavas iedzīvotājs, Kirils.

Kremlis notiekošo raksturojis līdzīgi kā iepriekš – protestos iesaistītie esot provokatori.

Aizturēto vidū bija arī Alekseja Navaļnija sieva Jūlija, kurai piespriests naudas sods.

“Mēs nepiekrītam tiesas lēmumam. Mēs, protams, to pārsūdzēsim, kad iegūsim visus dokumentus,” paudusi Jūlijas Navaļnijas advokāte Svetlana Davidova.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt paša Navaļnija iespējamais – vismaz trīs gadus ilgais – cietumsods varētu tikt izskatīts otrdien, 2. februārī. Ģenerālprokuratūra atbalstījusi nosacītā soda pārvēršanu reālā brīvības atņemšanā. Pēc notikušā no Rietumvalstīm sekoja nosodījums, tomēr pagaidām tālāki soļi netiek sperti.

“Vācijas valdība nosoda pārlieku liela spēka lietošanu pret mierīgajiem iedzīvotājiem,” atzīst Vācijas valdības pārstāve Martina Fīca.

Tikmēr ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens paudis, ka Krievijas valdība maldās, runājot, ka notiekošais ir iejaukšanās viņu iekšējās lietās. “Tas nav par mums, tas ir par viņiem. Iedzīvotājiem ir apnikusi korupcija,” viņš uzsver.

Izlasi arī šo: Vēstnieks: Navaļnijam izdevies iekustināt protestu kustību visā Krievijā

Šonedēļ Maskavā plāno ierasties arī Eiropas Savienības galvenais diplomāts Žozeps Borreljs. Viņš arī plāno tikties ar apcietinājumā esošo Navaļniju, taču nav skaidrs, vai šāda vizīte tiks pieļauta. Šī pretrunīgā vizīte būs pirmā Eiropas Savienības augstā ārlietu pārstāvja viesošanās Krievijā kopš 2017. gada.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl: Borreljs vizītē Krievijā cer tikties ar Navaļniju

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm