IAEA direktors: Zaporižjas AES fiziskā integritāte ir cietusi

Ukrainas dienvidos esošās Zaporižjas atomelektrostacijas (AES) fiziskā integritāte ir cietusi, ceturtdien pēc vizītes spēkstacijā paziņoja Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (IAEA) direktors Rafaels Grosi.

2022. gada 1. septembrī 22:48

Viņš vadīja inspektoru grupu uz Krievijas kontrolēto AES, kas pēdējo nedēļu laikā bieži tikusi apšaudīta, radot bažas par kodolnegadījumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ir acīmredzams, ka iekārtu un stacijas fiziskā integritāte ir cietusi vairākas reizes,” žurnālistiem pavēstīja Grosi, kad viņš ar daļu savas komandas atgriezās Ukrainas kontrolētajā teritorijā.

“Es uztraucos, uztraucos un turpināšu uztraukties par staciju,” sacīja Grosi, piebilstot, ka šobrīd situācija ir “paredzamāka”.

“Mēs tur pavadījām četras vai piecas stundas. Esmu daudz redzējis, un man tur ir savi cilvēki, mēs varējām izstaigāt visu objektu,” pavēstīja Grosi.

Viņš sacīja, ka daļa no viņa 14 cilvēku misijas paliks AES “līdz svētdienai vai pirmdienai, turpinot novērtējumu”.

“Mēs turpināsim tur būt, daži mani eksperti. Mums tur ir daudz darba, lai veiktu dažu tehnisko aspektu analīzi,” norādīja Grosi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņš neprecizēja, cik cilvēku uzturēsies objektā, piebilstot, ka “mēs varētu sagatavot vairākus jautājumus un sākotnējos novērojumus, sākotnējos vērtējumus, un viņi gatavojas tajā iedziļināties, lai mēs varētu sagatavot ziņojumu”.

“Šorīt situācija bija diezgan sarežģīta,” piebilda Grosi.

“Bija brīži, kad apšaudes bija acīmredzamas, smagie ložmetēji, artilērija, mīnmetēji divas vai trīs reizes, mēs bijām ļoti nobažījušies,” sacīja Grosi, raksturojot drošības situāciju savas vizītes laikā.

Taču viņš norādīja, ka misija saņēma “lielisku atbalstu no ANO drošības komandas”.

“Es domāju, ka mēs parādījām, ka starptautiskā sabiedrība ir tur, varētu būt, un mēs to turpināsim,” sacīja Grosi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm