tv3.lv

Honkonga nogalinās tūkstošiem kāmju, konstatējot daļai no tiem inficēšanos ar Covid‑19

Honkonga ir likusi nodot “iznīcināšanai” tūkstošiem kāmju, jo 11 dzīvniekiem zooveikalā konstatēts Covid-19 pēdas.

18. janvārī 22:20

Rīkojums attiecas arī uz dažas dienas pirms Ziemassvētkiem iegādātiem mājdzīvniekiem, kurus saimnieki aicināti “neskūpstīt un nepamest uz ielas”, jo Honkonga un kontinentālā Ķīna cenšas uzturēt inficēšanās ar Covid-19 nulles stratēģiju, mēģinot apspiest visus infekcijas uzliesmojumus iekšēji, vienlaikus saglabājot stingru robežkontrole ar ārpasauli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Varas iestādes otrdien paziņoja, ka vīrusa pēdas tika atklātas 11 no 178 kāmjiem, trušiem un šinšillām, kas pārbaudīti “Little Boss” zooveikalā un ar to saistītajā noliktavā, izmeklējot pilsētas pirmo neizsekojamo Delta varianta diagnozi vairāk nekā trīs mēnešu laikā kādam 23 gadus vecam veikala darbiniekam.

Arī diviem citiem veikala darbiniekiem tika apstiprināta inficēšanās ar Covid-19, tostarp vienam, kurš iztīra dzīvnieku būrus un gādā par kāmjiem.

Notikušā rezultātā uzdots nekavējoties apturēt kāmju tirdzniecību un visu grauzēju importu. Aptuveni 2000 kāmju, tostarp visi, kas iegādāti kopš 22. decembra, ir jānodod veikalam, ziņo vietējie mediji, un īpašniekiem ir jāpiesakās Covid-19 testam.

Honkongas veselības sekretāre Sofija Čana atzina, ka nav pierādījumu, ka mājdzīvnieki varētu pārnest slimību uz cilvēkiem, taču varas iestādes rīkojas piesardzības vadītas.

“Mēs esam novērtējuši, ka šo mājdzīvnieku partiju riski ir salīdzinoši augsti, un tāpēc lēmumu pieņēmām, pamatojoties uz sabiedrības veselības interesēm,” sacīja lauksaimniecības, zivsaimniecības un saglabāšanas direktors Dr Leung Siu-fai. “Aicinām visus dzīvnieku īpašniekus, rīkojoties ar saviem mājdzīvniekiem un būriem, ievērot stingru higiēnu. Neskūpstiet un nepametiet viņus uz ielas.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pret visiem dzīvniekiem, kas izņemti no “Causeway Bay” veikala, izturēsies “humāni”, paziņoja varas iestādes.

Teorija par slimu kāmju importēšanu radās dienu pēc tam, kad Ķīnas varas iestādes, kuras cīnās ar uzliesmojumiem, īstenojot nulles Covid-19 stratēģiju, vainoja neizsekojamo omikrona varianta gadījumu no Kanādas caur ASV un Honkongu uz Pekinu nosūtītā pakā. Lai gan globālā zinātnes sabiedrība ir skeptiska par Covid-19 izplatīšanās iespējamību pa starptautisku pastu, vismaz tādā biežumā, kāds tiek ziņots Ķīnā, Pekinas varas iestādes paziņoja, ka pārbaudēs ir konstatētas vīrusa pēdas iepakojuma ārpusē un iekšpusē.

Iepriekš pandēmijas laikā ir bijuši inficēšanās gadījumi ar dzīvniekiem, tostarp vairākiem mājdzīvniekiem Honkongā. 2020. gadā Dānija iznīcināja visu savu ūdeļu populāciju, proti, 15 miljonus, pēc tam, kad tika konstatēts, ka dažām no tām ir mutēts Covid-19 variants. Līdz šim mēnesim tā arī aizliedza audzēt ūdeles.

Par kāmju iespēju inficēties ar Covid-19 tapa zināms 2020. gada maijā, kad vadošie Honkongas infekcijas slimību eksperti izmantoja dzīvniekus, lai noteiktu masku nēsāšanas efektivitāti, izklājot ar tāmdažus kāmju būrus un mērot vīrusa infekcijas pārneses iespējas starp inficētiem dzīvniekiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm