tv3.lv

Holandes sajūta tepat Baltijā: Pakrojas muižas dārzā apskatāmi miljoniem tulpju

Tas, kas reiz bija pieejams vien aristokrātiem un baroniem, šopavasar ir sasniedzams ikvienam. Latvijas pierobežā esošajā Pakrojas muižā pirmo gadu ir uzsākts ziedu festivāls. Kā saka paši muižas saimnieki – viņi uz Baltiju ir atveduši nedaudz Holandes.

Miljoniem ziedu pirmo reizi ir iedēstīti Pakrojas muižas plašajā parkā. Pašlaik vēl vairākās vietās dārza dizaineri turpina darbu, lai parks kļūtu iespējami krāšņs.

“Šajā projektā iestādījām piecus miljonus tulpju sīpolu.” Muižas dizainere Kristina Ivančenko izstāsta, ka daudzie miljoni tulpju sīpolu šajā pavasarī atvesti no pasaulē labi zināmajiem Holandes ziedu laukiem. Pakrojas muižas parkā iestādītas 250 tulpju šķirnes, kas zied dažādos laikos. Pavasara ziedu atvēršanās ir neparedzama, gluži kā vējš muižas dārzā.

“Vienā pusē jau ļoti skaisti, rozā ziedi atvērušies, kas izskatās brīnišķīgi. Savukārt turpat blakus var būt tā, ka vēl pat nav sākuši ziedēt,” saka Pakrojas muižas ziedu dizainere.

Muižas puķkopji un dārznieki jau vairākus gadus sapņoja par šādu ziedu festivālu. Viņi viesojās Nīderlandē ”Keukenhof” (izrunājas “Koikenhof”) festivālā un tur guva iedvesmu.

Pakrojas muižas apkārtnē vairāki miljoni tulpju ziedēs vēl vairākas nedēļas. Tuvojoties vasarai, Ziedu festivāls vērsīsies plašumā, jo iestādītie ziedi atvērsies dažādos laikos.

Muižas saimnieks Ģiedrus Klimkevičs stāsta, ka ziedu festivāls notiek pirmo gadu. Taču muižā ir arī daudz citu interesantu apskates objektu, kas stāsta par senajiem barona fon Ropa laikiem: “Mums šeit ir līdzīgi kā bija barona laikā. Ir retro auto, ir zirgi, ir arī saimniecība, kas uzturēja visu šo skaisto burvību.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pakrojas muiža vairākkārt ir ieguvusi Eiropas gada tūrisma objekta titulu. Muižas teritorijā darbojas seni traktieri, karuseļi un tagad zied arī krāšņais aristokrātiskais ziedu dārzs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm