tv3.lv

Gruzijā lieli policijas spēki apcietina opozīcijas līderi

Politiskā krīze Gruzijā šodien uzņēma jaunus apgriezienus – apsūdzēts par vardarbīgu protestu organizēšanu no savas partijas biroja teju aiz kājām tika izvilkts opozīcijas līderis, kuram draud deviņi gadi aiz restēm, vēsta TV3 Ziņas.

2021. gada 23. februārī 21:00

Asaru gāzei mutuļojot, policija šajā rītā ielauzās “Apvienotās nacionālās kustības” birojā. Tajā bija iebarikādējušies partijas atbalstītāji un biedri, arī pats opozīcijas līderis Nika Melija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Apvienotās nacionālās kustības” līderis Nika Melija

“Viņi nevar aizliegt brīvību mīlošiem Gruzijas pilsoņiem protestēt. Viņi nedrīkst pārkāpt mūsu neatkarību, kā tas notika 2019. gadā. Šīs ir beigas, šīs ir režīma beigas. Viņi nepaliks pie varas ar šādu speciālo vienību izmantošanu.”

“Apvienotās nacionālās kustības” līderis Nika Melija tika aizvests no biroja policijas pavadībā.

Savā pēdējā paziņojumā viņš runā par 2019. gada notikumiem Tbilisi, kad opozīcijas partiju protestus izraisīja Krievijas parlamentāriešu delegācijas vizīte. Reliģiskiem un politiskiem jautājumiem veltītās sanāksmes vadību Gruzijas parlamentā pārņēma Krievijas Valsts domes delegācijas pārstāvis. Tas tika daudzviet uztverts kā valsts suverenitātes apdraudējums.

Toreiz pret valdību protestēja cilvēku tūkstoši, notika arī grautiņi. Tagad Melija apsūdzēts par notikumu organizēšanu, kā arī viņam draud teju desmitgade cietumā.

Pēc notikušā pie valdības ēkām šodien atkal tika organizētas plašas protesta akcijas.

“Apvienotās nacionālās kustības” pārstāve Salome Samadašvili

“Gruzija ir proeiropeiska valsts. Cilvēki grib, lai pievienojamies Eiropas Savienībai un NATO. Par spīti daudziem brīdinājumiem, Gruzijas valdība ir devusies citu ceļu – apcietināt politiskos pretiniekus.”

Opozīcijas līdera partijas biedri pie notiekošā vaino oligarhu varu valstī, konkrēti miljardieri Bidzinu Ivanišvili, kurš ir valdošās partijas “Gruzijas Sapnis” izveidotājs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mēs cīnīsimies, un Ivanišvili tiks sodīts. Mēs nekad nepadodamies, mums patīk brīvība un mūsu dzīves!” pauda opozicionārs Gigi Ugulava.

Tikmēr opozicionāre Elena Hoštaria pauda, – jebkurā demokrātiskā valstī tā būtu ļoti dramatiska situācija, ka tik daudz policistu ielaužas galvenās opozīcijas partijas ēkā un pilnīgi nelikumīgi arestē partijas un visas opozīcijas līderi.

Melijas arests seko vien pāris stundas pēc tam, kad parlaments par jauno premjeru apstiprināja bijušo aizsardzības ministru Irakliju Garibšvili.

Iepriekšējais premjers Giorgijs Gaharija demisionēja pirms nepilnas nedēļas, kad pats centās atbalstīt Melijas arestu, tomēr tas izraisīja lielu opozīcijas pretreakciju. Savā apstiprināšanas sēdē jaunais premjers noraidīja jaunu vēlēšanu iespējamību.

“Mēs kategoriski izslēdzam jebkādu iespējamību pirmstermiņa vēlēšanām. Šī lieta ir slēgta. Tā netiek apspriesta. Opozīcija negrib vēlēšanas, ne godīgas, ne demokrātiskas. Viņi vienkārši grib vardarbīgi nomainīt valdību,” uzsvēra Gruzijas premjerministrs Iraklijs Garibašvili.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jāatgādina, ka Gruzijas opozīcijas partijas atteikušās ierasties parlamenta sēdēs kopš oktobra, akcentējot, ka vēlēšanas tika nozagtas.

Eiropas Savienība nosodījusi šā rīta notikumus Tbilisi. Par satraucošiem tos nodēvēja arī ASV, Lielbritānijas, arī Baltijas valstu vēstnieki un ārlietu ministri.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm