tv3.lv

Galerija: Dāvida Sasoli piemiņas ceremonija Eiropas Parlamentā

Eiropas Parlamentā šodien norisinās tā 11. janvārī mūžībā aizgājušā priekšsēdētāja Dāvida Sasoli piemiņas ceremonija.

17. janvārī 19:54

Ceremoniju vada EP priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Roberta Metsola. Tā sākās ar īsa video “Dāvids Marija Sasoli, Eiropas Parlamenta prezidents” projekciju. Pēc tam bijušais Itālijas premjerministrs un Eiropas Parlamenta deputāts Enriko Leta teica slavinošus vārdus, kam sekoja vijolnieces Annes Gastinelas muzikāla starpspēle.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc tam uzstājās Eiropadomes prezidents Šarls Mišels un Francijas prezidents Emanuels Makrons.

Emanuels Makrons
Francijas prezidents

“Sirds un ambīcijas bija vārdi, kas raksturoja Dāvidu Sasoli, viņš sastapās tiešām ar lielām grūtībām; pat krīzes skarbākajos brīžos viņš neļāva panikai diktēt lēmumus. Eiropa, ko viņš aizstāvēja, bija spēcīga un vienota savā stājā. Viņš nolika konfrontācijai idejas, bet ne cilvēkus. Viņš ar savu gribu un talantu spēja nodrošināt saskaņotu atbildi uz krīzi.”

Tāpat runu teica arī ES Padomes rotējošās prezidentūras vārdā, un pēc tam EP politisko grupu vadītāji. Pasākuma noslēgumā plānots atskaņot Eiropas himnu Ludviga van Bēthovena “Odu priekam”.

Šarls Mišels
Eiropadomes prezidents

“Brīžos, kad bija jāpieņem Eiropai svarīgi lēmumi, Sasoli bija vienmēr stingrs. Nekad nezaudēja optimismu – Dāvids Sasoli vienmēr teica: “Ja autoritārās varas uzbrūk Eiropai, tas ir tikai tāpēc, ka viņi baidās no mūsu vērtībām. Viņa vīzija bija redzēt Eiropu vēl demokrātiskāku, vēl spēcīgāku. Mūsu uzdevums ir to turpināt. Pēc tevis ir palicis tukšums, ne tikai tavā ģimenē, bet arī šajā namā.”

Ceremonijā piedalās prezidenta Sasoli ģimene, tostarp viņa sieva un bērni. Klāt arī vairākas augsta līmeņa sabiedriskas personas, tostarp tās, kuras ieņem augstākos politiskos amatus ES valstīs un institūcijās.

Ceremonijā piedalās arī ES dalībvalstu parlamentu prezidenti un Eiropas Savienības Tiesas priekšsēdētājs Koens Lenaerts un Eiropas Investīciju bankas prezidents Verners Hojers.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm