Francijas mediji iesniedz sūdzību autortiesību lietā pret “Google”

Francijas mediju organizācijas trešdien iesniegušas sūdzību valsts konkurences uzraugam pret tīmekļa lieluzņēmumu “Google”, jo ASV uzņēmums, kā skaidro sūdzības iesniedzēji, atsakās maksāt par mediju satura publicēšanu.

2019. gada 20. novembrī 20:04

Līdz ar šo soli sākta juridiskā cīņa pret “Google” jauno Eiropas Savienības (ES) autortiesību normu kontekstā, un tam var būt nopietnas sekas attiecībā uz preses nākotni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Francija šogad kļuva par pirmo valsti, kas ratificējusi ES normas. To mērķis ir panākt, ka izdevēji tiek kompensēti, kad to saturs tiek demonstrēts tīmeklī.

Preses alianse APIG , kas apvieno vairākus desmitus nacionālo un reģionālo laikrakstu, žurnālu redaktoru savienība, kā arī ziņu aģentūra AFP, kas iesniegusi atsevišķu sūdzību, apgalvo, ka “Google” neievēro ES noteikumus.

“Google” norādījis, ka publikācijas, attēli un video tiks demonstrēti meklēšanas rezultātos vienīgi tad, ja mediji ļaus uzņēmumam to darīt par brīvu.

Citādi parādīsies tikai virsraksts un saite uz saturu, skaidrojis “Google”, un tas pavisam noteikti mazinās redzamību un izdevēju potenciālos ieņēmumus no reklāmām.

“Google” presei piedāvā izvēli mirt “no holeras vai mēra,” sacīja APIG prezidents Žans Mišels Belē.

“Google” ļaunprātīgi izmanto dominējošo stāvokli tirgū, sūdzībā norādīja tās iesniedzēji.

“Google” pārmetumus noraida, tomēr sola sadarboties ar konkurences pārvaldi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm