tv3.lv

Francijā plaši streiki; transporta sistēma teju paralizēta

Francijā notiek plaši streiki, kas teju paralizējuši sabiedriskā transporta kustību. Šādi franču arodbiedrības izsaka neapmierinātību ar prezidenta Emanuela Makrona iecerēto pensiju sistēmas reformu.

2019. gada 7. decembrī 22:47

Francijas valdība paudusi, ka pašreizējā pensiju sistēma nav godīga un finansiāli ilgtspējīga. Līdzīgi kā Latvijas ir izdienas pensionēšanās, arī Francijā ir speciālie režīmi, kas ļauj dažādu arodu pārstāvjiem pensionēties agrāk un tikt pie citiem bonusiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valdības iecerēta reforma paredz turpmāk tikai vienu pensiju plānu, kas visiem strādājošajiem dos vienādas tiesības. Pret šādu ieceri iestājušās daudzas arodbiedrības, kuras šonedēļ sāka streiku. Vistiešāk tas skar Francijas transporta sistēmu, kur lielāka daļa vilcienu nekursē. Līdzīga situācija ir Parīzes metro sistēmā. Francijas valdība ir gatava izmaiņas ieviest pakāpeniski, taču no plāna atteikties negrasās.

France Pensions pirmais citāts – “Šī milzīgā pensiju plānu dažādība, patlaban tiem esot pat 42, nevar turpināties. Francijas cilvēki saprot, ka vienu dienu mums vajadzēs atteikties no šiem speciālajiem režīmiem. Viņi saprot, ka laika gaitā mums arī nāksies strādāt nedaudz ilgāk. Es šo nesaku ar prieku, bet šāda situācija notiek visās valstīs, kuras ir līdzīgas Francijai.

Pašreizējie streiki atgādina situāciju 1995.gada ziemā, kad trīs nedēļas ilgie plašie protesti piespieda toreizējo valdību mainīt savu savu sociālo politiku. Patlaban arodbiedrības sola streikus turpināt arī nākamajā nedēļā, bet otrdien paredzētas kārtējās masu demonstrācijas.

Situāciju cer izmantot arī tā sauktā dzelteno vestu kustība, kas pēdējā laikā bija apsīkusi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm