“Facebook” uzraudzības padome atstāj spēkā lēmumu par Trampa kontu bloķēšanu

Sociālā tīkla “Facebook” neatkarīgā uzraudzības padome trešdien atstāja spēkā lēmumu par eksprezidenta Donalda Trampa kontu bloķēšanu, vienlaikus aicinot šo jautājumu izvērtēt atkārtoti sešu mēnešu laikā.

2021. gada 5. maijā 18:57

Tramps “radīja vidi, kurā nopietns vardarbības risks kļuva iespējams”, norādīja padome, šādi izsakoties par Trampa komentāriem attiecībā uz 6.janvāra notikumiem Vašingtonā, kad toreizējā prezidenta atbalstītāji protestu gaitā ielauzās Savienoto Valstu Kapitolijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ņemot vērā pārkāpumu nopietnību un joprojām pastāvošo vardarbības risku, attaisnojams bija “Facebook” 6.janvāra lēmums apturēt Trampa kontu darbību un 7.janvāra lēmums par darbības apturēšanas pagarināšanu,” norādīja padome.

Vienlaikus padome norādīja, ka neatbalsta Trampa kontu bloķēšanu uz nenoteiktu laiku, un aicināja platformu sešu mēnešu laikā “izskatīt šo jautājumu, lai noteiktu un attaisnotu un proporcionālu atbildi”.

“Nav pieļaujams, ka lietotājs tiek izslēgts no platformas uz nenoteiktu laiku bez kritērijiem attiecībā uz to, kad un vai šis konts var tikt atjaunots,” pavēstīja padome.

Īsi pēc padomes lēmuma publiskošanas Tramps atkārtoti izteica savus nepamatotos apgalvojumus, ka prezidenta vēlēšanās novembrī notikusi krāpšanās.

Lasi vēl:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm