tv3.lv

ES plāno noteikt Krievijai jaunas sankcijas, tikmēr Ukrainai piešķirs atbalstu 1,8 miljardu eiro apmērā

Kamēr Krievijai draud jaunas Eiropas Savienības (ES) sankcijas, tikmēr 28 dalībvalstu ministri Latvijas pārstāvju vadītā sanāksmē šodien lēma piešķirt papildu atbalstu Ukrainai. Palīdzības apjoms gan varētu būt lielāks. Tikmēr par iespējamajām sankcijām Krievijai amatpersonu komentāri pašlaik ir skopi.

2015. gada 27. janvārī 20:44

Krieviju plānots vājināt, iespējams, ieviešot jaunas sankcijas, bet Ukrainu Eiropas Komisija vēlas stiprināt, kara nomocītajai valstij piešķirot finansiālo atbalstu jeb sava veida dāvinājumu. Jāatzīst gan, ka atbalsta apmērs, salīdzinot ar Ukrainas izmēr, nav pārāk iespaidīgs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

1,8 miljardi eiro – tik lielu palīdzību varētu saņemt Ukraina, šodien pēc Eiropas Savienības Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes jeb ECOFIN sēdes paziņoja Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis. Pirmais maksājums tikšot veikts gada vidū.

“Faktiski tas ir arī Ukrainas puses lūgums virzīties uz priekšu ar šo līdzekļu pielemšanu un piešķiršanu. Iespējami ātrā tempā. Un tas bija arī tas, uz ko Eiropas Komisija aicināja ECOFIN padomi – tādad maksimāli ātri virzīties uz priekšu,” norādīja Dombrovskis.

ECOFIN sanāksmes vadītājs, Latvijas finanšu ministrs Jānis Reirs atzina, ka šāds palīdzības apjoms varētu būt nepietiekams. Tam šodienas sanāksmē esot piekrituši arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvji. Pašlaik gan vēl pāragri spriest, vai summa varētu palielināties.

“Dalībvalstis piekrīt, ka varbūt ir nepieciešama lielāka palīdzība un bija diskusijas par to. Konkrētas summas netika minētas, bet sapratne par to, ka vispirms ir nepieciešams ātrums un pēc tam apjomi arī ir dalībvalstīm, un nolēmām virzīties pēc iespējas ātrāk, lai visu izdarītu pirmā finansējuma saņemšanai, un tad virzīties tālāk,” norāda finanšu ministrs.

Par iespējamo Eiropas Savienības sankciju pastiprināšanu pret Krieviju Dombrovskis un Reirs runā izvairīgi, norādot, ka šis jautājums ir Ārlietu padomes kompetencē. Dombrovskis gan uzsvēra, ka sankcijas varētu palielināt, ja būs tāda nepieciešamība.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Paredzēts Ukrainai pārskaitīt naudu trīs maksājumos. Katra maksājuma apjoms būtu 600 miljoni eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm