tv3.lv

ES pirmdien sola jaunas sankcijas; Krievija sola atbildēt

Eiropas Savienība (ES) piektdien ir vienojusies par jaunām ekonomiskām sankcijām pret Krieviju, neraugoties uz pamieru, kas panākts Ukrainas un prokremlisko kaujinieku starpā, pavēstīja diplomāti. Norādīts, ka “panākta principiāla vienošanās par sankcijām” un, ka tās oficiāli tiks ieviestas pirmdien.

2014. gada 6. septembrī 12:37

https://www.youtube.com/watch?v=EQzhvqRG9W8#t=197

Avoti ES diplomātu aprindās iepriekš ziņoja, ka, domājams, tiks noteiktas stingrākas sankcijas pret Krievijas finanšu pakalpojumiem attiecībā uz naftas rūpniecības tehnoloģijām, bruņojumu un “dubultā pielietojuma” precēm, kas var tikt izmantotas kā militāriem, tā civiliem mērķiem. “Melnajā sarakstā” tiks iekļauti vēl 20 Kremļa tuvākā loka cilvēki, arī aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu, ziņoja avoti. No neoficiāliem avotiem izskanējuši arī minējumi, ka jaunais sankciju vilnis varētu skart arī vairākus Krievijas naftas un gāzes milžus, tostarp arī Gazprom.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jaunu sankciju noteikšana Krievijai būtu labākais veids, kā nodrošināt pamiera ievērošanu Ukrainā, piektdien pavēstīja ASV prezidents Baraks Obama.

Foto: AFP/LETA

Foto: AFP/LETA

Vienīgais iemesls, kāpēc mēs tagad redzam šo pamieru, ir sankcijas, kas jau ir noteiktas, un jaunu sankciju draudi,” viņš uzsvēra. “Eiropieši šobrīd diskutē par viņu sankciju pasākumu galīgo formu. Izredzes, ka sankcijas var tikt atceltas, būtu ticamākais veids, kā nodrošināt, ka pamiers tiek īstenots līdz galam”, NATO samita noslēgumā paziņoja Obama, “šodien Savienotās Valstis un Eiropa pabeidz darbu pie pasākumiem, lai padziļinātu un paplašinātu mūsu sankcijas.”

Ukrainas valdības un prokremlisko kaujinieku pārstāvji piektdien Minskā parakstījuši vienošanos par pamieru, kas stājas spēkā piektdien plkst.18, pavēstīja oficiālā Kijeva un Donbasa kaujinieku pārstāvji. 14 punktu vienošanās paredz pamiera uzraudzīšanu un apmaiņu ar gūstekņiem.

Vienošanās panākta tā dēvētās Ukrainas kontaktgrupas sarunu gaitā, kurās līdzās Kijevas, Maskavas un tās atbalstīto teroristisko grupējumu delegātiem piedalījās arī Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) pārstāvji.
Krievijas diversanti, algotņi un vietējo separātistu kaujinieki aprīļa vidū Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsa pretterorisma operāciju.
Vēl februārī Krievija okupēja Krimu, bet martā to anektēja.

Krievija atbildēs

Krievija sestdien brīdinājusi, ka atbildēs uz jaunām Eiropas Savienības (ES) sankcijām, ja tādas tiks ieviestas, reaģējot uz Maskavas agresiju pret Ukrainu. “Kas attiecas uz jaunām sankcijām no Eiropas Savienības puses, ja tās tiks apstiprinātas, protams, no mūsu puses būs atbilde,” teikts Krievijas Ārlietu ministrijas izplatītajā paziņojumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā ziņots, ES piektdien vienojās par jaunām ekonomiskām sankcijām pret Krieviju, neraugoties uz pamieru, kas panākts Ukrainas un prokremlisko kaujinieku starpā.

 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm