Erdogana izteikumi liecina par iespējamu drīzu Somijas NATO pieteikuma apstiprināšanu

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans trešdien devis mājienu, ka Turcija varētu drīzumā atbalstīt Somijas pievienošanos NATO.

15. martā 15:06

Pagājušā gada maijā Zviedrija un Somija iesniedza pieteikumu dalībai NATO, kas jāapstiprina visām 30 NATO dalībvalstīm. Abas valstis paudušas cerību tikt uzņemtas aliansē līdz NATO samitam jūlijā Viļņā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Turcija un Ungārija ir vienīgās NATO dalībvalstis, kuras joprojām nav ratificējušas Somijas un Zviedrijas lūgumus pievienoties. Ungārija ir paziņojusi, ka plāno apstiprināt Zviedrijas un Somijas pievienošanos, paziņojot, ka tai nav iebildumu. Turcija ir paziņojusi, ka ir gatava apstiprināt Somijas uzņemšanu, taču bremzē Zviedrijas pievienošanos aliansei.

Turcija pārmet Zviedrijai, ka tā neizturas pietiekami stingri pret cilvēkiem un organizācijām, ko Ankara uzskata par teroristiskām.

Janvāra beigās Turcija atcēla februārī plānotās konsultācijas ar Zviedriju un Somiju. Ankara šādi reaģēja uz Korāna dedzināšanu galēji labējo protesta akcijā pie Turcijas vēstniecības Stokholmā.

Sarunas atsākās 9.martā Briselē. Zviedrijas sarunvedējs paziņoja, ka tikšanās laikā Turcija likusi skaidri saprast, ka, pēc tās domām, Zviedrija vēl nav spējusi iemantot Turcijas atbalstu, bet pret Somiju iebildumi netika celti.

Atbildot uz žurnālistu jautājumu, vai Turcija varētu apstiprināt Somijas pievienošanos NATO pēc Somijas prezidenta Sauli Nīnistes šonedēļ gaidāmās vizītes Turcijā, Erdogans atbildēja: “Dievs dos, ja tā ir labāk.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Lai kāds būtu process, process darbosies. Mēs darīsim savu daļu. Mēs turēsim savu solījumu. Piektdien tiksimies ar prezidentu un pildīsim doto solījumu,” sacīja Erdogans.

Plānots, ka Nīniste un Somijas ārlietu ministrs Peka Hāvisto ieradīsies Turcijā ceturtdien un apmeklēs februārī notikušās postošās zemestrīces skartos apgabalus. Savukārt piektdien Somijas prezidentam plānota tikšanās ar Erdoganu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm