EP apstiprina jaunos pretterorisma noteikumus: represijas pret kaujiniekiem un “vientuļajiem vilkiem”

Lai cīnītos ar pieaugošajiem draudiem, ko rada ārvalstu kaujinieki, kuri terorisma nolūkos pārvietojas starp dažādām konfliktu zonām, kā arī tā dēvētie “vientuļie vilki”, kuri plāno “solo uzbrukumus”, Eiropas Parlaments (EP) atbalstījis jaunos Eiropas Savienības (ES) pretterorisma noteikumus.

2017. gada 18. februārī 10:47

Jaunā pretterorisma direktīva atjauninās pašreizējo ES noteikumu “ietvaru” par teroristu nodarījumiem un paplašinās to darbības jomu, iekļaujot jaunus draudus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mums ir jāaptur pārkāpējus vēl pirms īstenotā uzbrukuma, nevis pēc tam jānožēlo terorakta fakts,” uzsvēra EP ziņotāja Monika Hohlmeiere debatēs pirms balsojuma. “Esam panākuši labu līdzsvaru starp drošības stiprināšanu un stingru pamattiesību aizstāvību, jo nav jēgas drošībai bez tiesībām,” viņa uzsvēra.

Teksts, ko Eiropas Parlaments un ES Padome neformāli vienojās 2016. gada novembrī, tika apstiprināts ar 498 balsīm par, 114 pret un 29 atturoties.

Paplašinātais saraksts ar darbībām, kas tiks kriminalizētas kā gatavošanās teroraktam:

  • izceļošana no ES ar mērķi pievienoties teroristu grupējumiem un/vai atgriešanos ES ar mērķi īstenot teroraktu;
  • vervēšana terorisma nolūkiem
  • apmācību saņemšana un sniegšana terorisma nolūkos
  • atbalstīšana, līdzdalība vai mēģinājums veikt uzbrukumu
  •  publiska kūdīšana teroraktiem vai to cildināšana
  • terorisma darbību vai teroristu grupējumu finansēšana

Palīdzība terorisma upuriem

Likums iekļauj arī noteikumus par terorisma upuru aizsardzību, lai nodrošinātu, ka upuri un viņu ģimenes uzbrukuma gadījumā nekavējoties saņemtu palīdzību. Piemēram, ES dalībvalstīm ir jānodrošina, ka ir ieviesti atbalsta pakalpojumi, lai palīdzētu ģimenēm noskaidrot, kurā slimnīcā nogādāts viņu radinieks, kā arī lai palīdzēt upuriem atgriezties savās izcelsmes valstīs, ja tie ir cietuši uzbrukumā, apmeklējot citu ES valsti. Atbalstam jāiekļauj arī medicīniskā un psiholoģiskā palīdzība, kā arī konsultācijas juridiskos un finanšu jautājumos, piemēram, juridiskajām procedūrām atlīdzību pieteikumiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm