tv3.lv

EP aicina izmantot militārus līdzekļus Ebolas vīrusa ierobežošanai

Starptautiskajai sabiedrībai ir jārīkojas efektīvāk, jo Ebolas vīrusa uzliesmojums apdraud visas pasaules drošību, par to paziņojuši Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien, 18.septembrī, pieņemtajā rezolūcijā.

2014. gada 18. septembrī 17:50

Vīrusa skartajās valstīs notiek sociāls un ekonomisks sabrukums, tāpēc jāapsver arī militāro resursu izmantošana, rīkojoties ANO virsvadībā, viņi norāda.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pacientu izolēšanai un ārstēšanai steidzami ir vajadzīgs ne vien finansējums, bet arī resursi, kas nodrošina rīcībspēju, tostarp kvalificēti cilvēkresursi un loģistikas materiāli. EP aicina apsvērt iespēju ANO ģenerālsekretāra vadībā izmantot militāros un civilās aizsardzības līdzekļus.

Ebolas vīrusa skartās valstis jau cieš no pārtikas un ūdens trūkuma un ekonomiskā sabrukuma, ko izraisījusi tirdzniecības, komerciālo lidojumu un ražas novākšanas darbu pārtraukšana pēc epidēmijas uzliesmojuma. Tas izraisījis arī sociālos nemierus, bēgšanu, haosu, kas tikai veicina vīrusa izplatīšanos.

Parlaments aicina dalībvalstis koordinēt lidojumus un izveidot īpašus gaisa tiltus, lai uz vīrusa skartajām valstīm un izveidot visaptverošu rīcības plānu, jo “Ebolas vīrusa izraisītā krīze ir kļuvusi par sarežģītu politisku, drošības, ekonomisku un sociālu problēmu kopumu”.

Kopš Ebolas vīrusa uzliesmojums tika oficiāli pasludināts 2014.gada 22.martā Gvinejā, tas izplatījies uz četrām citām valstīm (Libēriju, Nigēriju, Sjerraleoni un Senegālu), inficējot gandrīz 4000 cilvēku un prasot vairāk nekā 2400 cilvēku dzīvības.

Pasaules Veselības organizācija lēš, ka nākamo 3 mēnešu laikā slimnieku skaits varētu pārsniegt 20 000.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm