tv3.lv

Eksperts: Eiropa tuvākajā laikā nevar rēķināties ar ASV slānekļa gāzes piegādēm

Eiropa tuvākajā laikā var necerēt saņemt ievērojamas slānekļa gāzes piegādes no ASV, starptautiskā foruma “Rīgas konference 2014” laikā norādīja aģentūras “RusEnergy” pārstāvis Mihails Hrutihins.

2014. gada 13. septembrī 16:50

Hrutihins diskusijā par slānekļa gāzes nozīmi pauda viedokli, ka Eiropas Savienības (ES) komisāri neizprot pašreizējo situāciju, taču to neizprot arī Krievijas eksperti, kuri domā, ka pašreizējie notikumi Ukrainā ir tieši saistīti ar enerģētikas biznesu. “Eksperti ir eksperti un propaganda ir propaganda,” situāciju skaidroja Hrutihins. Viņš norādīja, ka slānekļa gāzes cenas samazinās, taču nevajadzētu gaidīt ievērojamas gāzes piegādes no ASV.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tas nenotiks vēl vismaz divus gadus. Turklāt, vadoties pēc maniem aprēķiniem, lielākā daļa ASV slānekļa gāzes tiks piegādāta Āzijai, nevis Eiropai,” sacīja Hrutihins par iemeslu minot salīdzinoši īso piegādes ceļu un konkurētspējīgo cenu politiku.

Savukārt komentējot Krievijas enerģētikas sektoru, eksperts vērsa uzmanību, ka gāzes ražošanas un transporta izmaksas strauji pieaug, jo katrs kilometrs, pa kuru tiek piegādāta gāze, prasa papildus enerģiju. “Tas dārgs bizness. Krievijai ir jāmeklē jauni gāzes lauki, bez tiem, kuri tika atrasti jau pirms vairākiem gadiem. Tāpat jāuzstāda jauni kompresori, jo gāzes spiediens esošajos laukos samazinās. Tas viss liek būvēt jaunu infrastruktūru simtiem kilometru attālumā no jau esošās. Es nedomāju, ka Krievijas gāzes gigants “Gazprom” ir mantkārtīgs, vienkārši izmaksas pieaug,” piebilda Hrutihins.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm