tv3.lv

EK pieprasa sešām dalībvalstīm mīkstināt ceļošanas ierobežojumus

Eiropas Komisija (EK) otrdien pieprasījusi sešām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm atvieglot robežas šķērsošanas ierobežojumus, kas noteikti nolūkā iegrožot Covid-19 izplatību.

2021. gada 23. februārī 19:43

ES tieslietu komisārs Didjē Rendērs pavēstījis, ka Beļģijai, Dānijai, Somijai, Ungārijai, Vācijai un Zviedrijai dotas desmit dienas, lai pamatotu to ieviestos ierobežojumus, kas, viņaprāt, ir gājuši “pārāk tālu”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Nepieciešams atgriezties pie koordinētas pieejas visiem pasākumiem, kas saistīti ar cilvēku un preču brīvu pārvietošanos Eiropas Savienībā,” uzsvēris komisārs.

Viņš piebildis, ka bez koordinētas pieejas, ko ievērotu visas 27 dalībvalstis, “mums draud fragmentācija, kā arī brīvās pārvietošanās un piegāžu ķēžu traucējumi,” kas jau pieredzēti pēdējo nedēļu laikā.

Tikmēr Vācijas Eiropas lietu ministrs Mihaels Rots norādījis, ka Berlīnes lēmums pastiprināt robežkontroli ir pamatots, ņemot vērā lipīgākā vīrusa paveida izplatību kaimiņvalstīs.

“Šie pasākumi acīmredzami uzliek pierobežas reģioniem, regulārajiem robežas šķērsotājiem un transportam milzu nastu, taču mūsu pilsoņu aizsardzība ir vissvarīgākā,” piebildis ministrs pirms tikšanās ar citu dalībvalstu kolēģiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm