“Eiropola” vadītāja vizītē Rīgā brīdina par jaunām noziedzības tendencēm

Latvijas policijas spējas atklāt smagus noziegumus un organizētās noziedzības shēmas vērtējamas kā labas – tā šodien vizītē Rīgā teica Eiropola vadītāja. Valsts policija esot būtisks puzles gabals arī pārrobežu noziegumu šķetināšanā, kas palīdz apturēt likumpārkāpumus un vainīgos saukt pie atbildības. Eiropola vadītāja šodien Rīgā arī brīdināja par jaunākajām tendencēm organizētajā noziedzībā, vēsta TV3 Ziņas.

Noziegums kā maksas ārpakalpojums. Eiropas Savienībā (ES) skaitliski palielinoties pasūtījumu izpildes grupas, sevišķi naudas atmazgāšanā un krāpniecībā. Lai to paveiktu, ir ne tikai korupcija, bet arī iefiltrēšanās valsts iestādēs. Palielinoties arī ārpakalpojumu grupu skaits dažādās izspiešanās, slepkavībās.

Eiropas līmeņa organizētās noziedzības smadzenes un izpildītāji nākot arī no Latvijas. Vairāki mūsu valsts piederīgie izsludināti “Eiropola” meklēšanā. Vienlaikus “Eiropolu” satrauc noziedzīgo grupējumu pieaugošās savstarpējās cīņas.

Katrīne de Bolle
“Eiropola” izpilddirektore

“Tas ir naudīgs bizness, un viņi cīnās par to. Vardarbības līmenis ir ekstrēmi liels. Eiropā esam atraduši spīdzināšanas telpas, kurās tiešām spīdzināti un nogalināti cilvēki. Tiek izteikti draudi dzīvībai, ja nenotiek pakļaušanās.”

Attiecībā uz pasūtījumu slepkavībām bažas rada karš Ukrainā, proti, jau esot signāli, ka kāda daļa tur apzināti dodas trenēties slepkavošanā.

Armands Ruks
Valsts policijas priekšnieks

“Kara lauks ir specifiska skola nākotnē potenciālajiem noziedzniekiem, tai skaitā izpildītājiem tām pašām pasūtījuma slepkavībām. Mēs tos riskus novērtējam. Negrasāmies biedēt, bet ir jābūt gataviem.”

Eiropā joprojām vadošie noziegumi saistīti ar narkotikām, cilvēku tirdzniecību – tātad pārrobežu raksturs. “Eiropola” vadītāja šodienas vīzītē Rīgā uzsvēra mūsu policijas devumu atklāšanā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Katrīne de Bolle
“Eiropola” izpilddirektore

“Ar Latviju mums ir laba sadarbība nelegālās imigrācijas, cilvēku kontrabandas un ekspluatācijas novēršanā. Latvijas policija nesen mums palīdzējusi likvidēt vērienīgu naudas izkrāpšanas shēmu. Savukārt, kad mēs identificējam riskus Latvijai, jūsu policija par to nekavējoties tiek informēta.”

Eiropola viens no jaunajiem uzdevumiem kopā ar katras dalībvalsts policiju – cieši uzraudzīt, vai netiks izsaimniekoti, izzagti Eiropas Savienības atveseļošanās fonda miljardi.

Armands Ruks
Valsts policijas priekšnieks

“Mēs skatāmies uz to, kā lieliem riskiem. Meklējam analītiskās iespējas identificēt liela mēroga krāpšanas, piesavinoties vai daļēji piesavinoties šos fondus, mākslīgi sadārdzinot iepirkumus un tamlīdzīgi. Darbīgi cilvēki vienmēr būs gatavi organizēt negodīgus iepirkumus.”

Šā iemesla dēļ Valsts policija jau esot sākusi gatavošanos.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm