Eiropieši smiešanos par Trampu paceļ jaunā līmenī

ASV prezidents Donalds Tramps savas ekscentriskās uzvedības un paziņojumu dēļ nereti ir kļuvis par jokdaru upuri un diez vai tuvākajā laikā vēlme pasmieties par Trampu varētu mazināties. Par to liecina arī vairākās Eiropas valstīs teju par modes kliedzienu kļuvusī tendence veidot parodijas par Trampu un viņa paziņojumiem.

2017. gada 4. februārī 16:07

Vispārējai jautrībai par pamatu izmantota frāze no ASV prezidenta Donalda Trampa inaugurācijas runas. Proti, runa ir par šo Trampa paziņojumu: “Sākot no šīs dienas, Amerika allaž būs pirmā! Amerika pirmā! [From this day forward it’s going to be only America First. America First! – red.] Šis ambiciozais paziņojums acīmredzot ir izraisījis sajūsmu Nīderlandes humora šova “Zondag met Lubach” veidotājiem, kas radīja parodiju par šo vēstīju ar kopējo vēstījumu – jā, Amerika pirmā, bet vai Nīderlande varētu būt otrā?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Satīriskās noskaņas radīšanai video autori izmantojuši Trampam līdzīgu balsi un viņam raksturīgu runas stilu, retorikas paņēmienus un frāzes, kas ļoti raksturo ASV prezidentu. Video, protams, tiek plaši izsmieti Trampa neviennozīmīgi vērtētie izteikumi par dažādām kultūrām un rasēm, ieceri būvēt mūri uz ASV un Meksikas robežas, uc. Video autori ar Donaldam Trampam raksturīgu nepolitkorektumu satīriski apskata iemeslus, kāpēc Nīderlande ir otrā labākā valsts pasaulē.

Šis video izrādījās ļoti populārs un arī citu valstu pārstāvji sākuši veidot līdzīgus video, kuros mēģina “palepoties”, kāpēc katra no valstīm ir pelnījusi būt par otro labāko valsti pasaulē. Piemēram, Šveices video autori sarkastiski pasmējušies, ka attieksme pret sievietēm ir Šveici un Trampu vienojošais faktors. Proti, Šveice bija viena no pēdējām rietumu pasaules valstīm, kas neļāva sievietēm piedalīties vēlēšanās.

Video par Vāciju paši vācieši sev neraksturīgi drosmīgi un sarkastiski apspēlējuši abus pasaules karus, kā arī Hitlera kultu, tā velkot paralēles ar Trampa egocentrisko uzvedību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt dāņi savā video piedāvā Trampam radīt abu valstu nacionālo putnu – ASV baltgaivainā ērgļa un gulbja hibrīdu. Protams, dāņi arī velta ne mazums asprātību, kāpēc pārējās Eiropas valstis nav pelnījušas būt par otro ai ASV.

Portugāļi savā video skaidro, kā šīs valsts viens no pamatlicējiem savulaik patrieca no valsts arābus.

Savukārt beļģi ironizē par to, ka ļoti labi saprot Trampu un viņa neiecietību pret meksikāņiem. Proti, arī Beļģijas dienvidu daļa, pēc video autoru domām, esot “Beļģijas Meksika”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šādu video izveidojuši ar lietuvieši, kurā pusnopietni pārstāsta Lietuvas vēsturi, taču viņu piedāvājums ir kļūt par trešo valsti pasaulē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm