Eiropas Savienības amatpersonas atzinīgi vērtē Ukrainas centienus izskaust valstī korupciju

Gaisa trauksmes pavadībā Ukrainas galvaspilsētā Kijivā norit vēsturiskais divu dienu Ukrainas-Eiropas Savienības samits. Šī ir pirmā reize, kad tik augsta līmeņa tikšanās notiek valstī, kur rit aktīva karadarbība. Šī tikšanās ir spēcīgs signāls Ukrainai tās ceļā uz iestāšanos Eiropas Savienībā, bet pāri visam tā kalpo kā nepārprotams vēstījums Maskavai, ka Eiropa stāv plecu pie pleca ar Ukrainu.

Šī ir pirmā tik augsta līmeņa Eiropas Savienības amatpersonu vizīte Kijivā, un tā notiek zīmīgā laikā – drīz būs pagājis tieši gads, kopš Krievija sāka pilna mēroga karu visā Ukrainas teritorijā. Šodien Eiropas Savienības amatpersonas arī pašas uz savas ādas izjuta Ukrainas cilvēku ikdienu – gaisa trauksmes un bumbu patvertnes.

Urzula fon der Leiena
Eiropas Komisijas prezidente

“Sāka skanēt gaisa trauksme, mums bija jāiet uz bumbu patvertni, tas atkal parādīja realitāti, kara realitāti, ar ko jūs sadzīvojat katru dienu atkal un atkal. Un man ir jāsaka, ja būtu vajadzīgs dzīvs pierādījums tam, ka kamēr Krievija cieš masīvas stratēģiskas neveiksmes, Ukraina tam visam stāv pāri. Fakts, ka mēs esam šeit Ukrainā un Eiropas Savienībā, neskatoties uz karu, mēs būvējam Ukrainas nākotni Eiropas Savienībā – tas vien runā vairāk par tūkstošiem vārdu.”

Apspriežamo jautājumu loks ir plašs – Ukrainas karavīru apmācīšana,  finansiālais atbalsts kara plosītajai valstij, atbalsts Ukrainas atjaunošanā, un, protams, galvenais – Ukrainas turpmāka integrācija Eiropas Savienībā. Ukrainas nākotne ir kopā ar Eiropu un Ukraina būs Eiropas Savienības ģimenē – to šodien paziņoja Eiropadomes prezidents Šarls Mišels. Saprotams, ka Ukrainas pievienošanās savienībai nebūs ātrs process, taču šodien no Briseles amatpersonām izskanēja skaidrs vēstījums.

Šarls Mišels
Eiropadomes prezidents

“Dārgais Volodimir, Eiropas Savienība šodien ir ar Jums. Eiropas Savienība būs ar Jūsu tautu arī rīt un tik ilgi, cik tas būs vajadzīgs. Mēs būsim Jums līdzās, lai atjaunotu modernu, demokrātisku Ukrainu. Nav iespējama droša un neatkarīga Eiropa bez drošas un neatkarīgas Ukrainas. Ukraina ir Eiropas Savienība, Eiropas Savienība ir Ukraina. Ļausim, lai tas notiek! Slava Ukrainai, lai dzīvo Eiropa!”

Eiropas Savienības augstākās amatpersonas atzinīgi novērtēja, ka, par spīti karadarbībai, Ukraina aktīvi strādā pie reformām, tostarp korupcijas izskaušanas valstī, kas ir priekšnosacījums uzņemšanai Eiropas Savienībā.

Urzula for der Leiena
Eiropas Komisijas prezidente

“Jūs jau esat spēruši svarīgus soļus, lai īstenotu reformas, kas ir mūsu rekomendācijās. Un mēs nedrīkstam aizmirst, ka jūs to darāt laikā, kad cīnāties ar agresoru. Es esmu pārliecināta, Prezidenta kungs, ka jūs zināt, kas ir svarīgs jūsu valstij! Šīs reformas ievedīs Jūs brīvās un demokrātiskās Eiropas Savienības ģimenē. Slava Ukrainai!”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai arī šodien netika saņemts solījums par paātrinātu Ukrainas uzņemšanu savienības saimē un līdz tam, visticamāk, vēl ilgs ceļš ejams – bloka augstāko amatpersonu ierašanās Kijivā raida spēcīgu signālu par savienības nelokāmo apņemšanos atbalstīt Ukrainu tik ilgi, cik nepieciešams. Ukrainas prezidents šodien pauda pateicību amatpersonām un vienlaikus izmantoja izdevību norādīt – ātrāka Ukrainas uzvara ir atkarīga no sabiedroto militārā atbalsta.

Volodimirs Zelenskis
Ukrainas prezidents

“Mūs – Ukrainas tautu, visus eiropiešus – Krievijai pavisam noteikti neizdosies salauzt. Šā gada laikā mēs esam kļuvuši tikai spēcīgāki un vienotāki. Mēs katru dienu strādājam un turpināsim strādāt kopā Ukrainas tautas un visu eiropiešu drošībai. Krievija cenšas izmainīt situāciju frontē savā labā, lai to nepieļautu kritiski svarīgas ir bruņojuma piegādes no mūsu partneriem. Visiem ir skaidrs, jo spēcīgāks mūsu rīcībā bruņojums, jo spēcīgāka un veiksmīgāka būs mūsu aizsardzība un galu galā ātrākas beigas Krievijas agresijai. Tikai tad mēs varēsim runāt par Ukrainas un visas Eiropas brīvību un drošību.”

Vizītes laikā amatpersonas paziņoja par jaunu palīdzības paketi 2023. gadam gandrīz 500 miljonu eiro apmērā. Tāpat šogad dalībvalstīs tiks apmācīti vēl 30 000 Ukrainas karavīru, bet līdz 24. februārim, kas ir Krievijas iebrukuma gadadiena –  Eiropas Savienība noteiks jau desmito sankciju paketi pret Krieviju.

Žurnāliste
Žurnalistikā kopš 2012. gada. Strādājot žurnalistikā un ziņojot no ‘’karstajiem punktiem’’ Ieva par savu misiju uzskata sniegt sabiedrībai pēc iespējas objektīvāku informāciju, aktualitātes piedzīvojot savām acīm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm