Eiropas “roņi” izbauda vēso ūdeni Ziemassvētku peldēs

Par Ziemassvētku tradīciju daudzās valstīs kļuvušas “roņu” izklaides – Santa Klausa cepurēs un līksmā noskaņojumā, cilvēki dodas peldēties vēsajos un vietām ledainajos ūdeņos, vēsta TV3 Ziņas.

2022. gada 26. decembrī 17:49

Pēc mūsu standartiem, pavasarīgā dzestrumā, astoņos grādos, Londonas roņi devās mērcēties Serpentīna ezerā, pašā pilsētas centrā – Haidparkā. Šobrīd tā jau ir tradīcija un katru gadu pievienojas ar vien lielāks peldētāju pulks. Pēc īsas plunčāšanās, visi piedalās 100 metru peldējumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kriss Hačers
ziemas peldētājs no Londonas

“Es peldējumā piedalos kopš 1980. gada, un tajos laikos ieradās tikai aptuveni 20 cilvēki, bet tagad Ziemassvētku dienā sacīkstēs piedalās 70 vai 80 cilvēku. Vecajos laikos bija daudz vieglāk uzvarēt.”

Savukārt Vācijas galvaspilsētā jau nākas padrupināt ledu, pirms peldēšanas Orankes ezerā. Svētku kostīmos ūdens temperatūru šeit testē Berlīnes peldēšanas kluba roņi.

Holgers Klempnovs
“Berlīnes roņu” kluba peldētājs

“Ir foršāk peldēt, kad ir piesalis. Bez ledus nav īstās sajūtas, nav tas īpašais šarms. Ja uzsnieg, tad ir vēl labāk!”

Peldētāji Berlīnē sacīja, ka ziemas peldes uzlabojot imunitāti. Cilvēki novēlēja saticīgu un mierīgu jauno gadu, lai tas paiet ar tādām pašām emocijām, kā viņiem – priecājoties un peldoties “mīnus grādos”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm