tv3.lv

Eiropas Parlaments debatēs prasa ES sankcijas Navaļnija ieslodzītājiem

Eiropas Parlamenta (AP) deputāti otrdien debatēs stingri nosodīja Alekseja Navaļnija arestu un aicināja Eiropas Savienību (ES) paplašināt sankcijas pret Krievijas amatpersonām, iekļaujot tās, kuras ir iesaistītas viņa ieslodzīšanā, aģentūru LETA informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

2021. gada 19. janvārī 22:17

Debatēs deputāti aicināja Krievijas iestādes nekavējoties atbrīvot Navaļniju, uzsverot, ka viņa arests un veids, kā tas notika, ir acīmredzamā pretrunā starptautiskajiem tiesību aktiem un arī Krievijas konstitūcijai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Deputāti prasīja paplašināt sankcijas, ko ES noteikusi pret Krievijas amatpersonām, kas atbildīgas par Navaļnija indēšanu, un tajās iekļaut arī personas, kas iesaistītas viņa ieslodzīšanā. “ES nedrīkst vilcināties šajā nolūkā izmantot savu jauno ES globālo cilvēktiesību sankciju režīmu,” uzsvēra deputāti.

Daži EP deputāti arī aicināja darīt vairāk, lai Kremli efektīvi sauktu pie atbildības par cilvēktiesību pārkāpumiem un Krievijas tieslietu sistēmas politizēšanu.

Vairāki politiķi arī aicināja ES un it īpaši dažu dalībvalstu un reģionu valdības beidzot pārtraukt darbus pie “Nord Stream 2” cauruļvada izbūves, lai tādējādi īstenotu pienācīgas ekonomiskas sankcijas pret Krievijas valdību.

Savukārt citi paziņoja, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins, šķiet, baidās no Baltkrievijas pašpasludinātā prezidenta Aleksandra Lukašenko likteņa, tāpēc dara visu iespējamo, lai apturētu režīma kritiķus.

Ceturtdien, 21.janvārī, EP balsos par rezolūciju par Navaļnija apcietināšanu.

Kā ziņots, Baltijas valstu ārlietu ministri jau pirmdien aicināja ES izdarīt spiedienu uz Krieviju saistībā ar opozicionāra Navaļnija apcietināšanu. Ministri aicināja apspriest šo jautājumu ES Ārlietu padomes sēdē 25.janvārī un izskatīt iespēju piemērot jaunas ES sankcijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Maskavas Himku tiesa pirmdien Navaļniju apcietināja uz 30 dienām līdz 15.februārim.

Navaļnijs tika aizturēts svētdien Maskavas Šeremetjevas lidostā nepilnu stundu pēc atgriešanās no Vācijas, kur vairāk nekā četrus mēnešus atlaba pēc saindēšanas ar kaujas vielu “Novičok”.

Krievijas Federālais sodu izpildes dienests Navaļnija aizturēšanu skaidro ar to, ka Navaļnijs esot pārkāpis viņam piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumus. Dienests arī tiesā pieprasījis Navaļnijam piespriesto trīsarpus gadu nosacīto cietumsodu nomainīt pret reālu ieslodzījumu.

29.janvārī notiks tiesa, vai nosacīto cietumsodu Navaļnijam nomainīt uz reālu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm