Eiropas Parlamenta vairākums atbalsta vīziju par "Eiropas Savienotajām Valstīm"

Pagājušais gads bija pavērsiena punkts. Ar Lielbritānijas referendumu un ASV prezidenta vēlēšanām tika iedibināta jauna pasaules kārtība. Lai uz to reaģētu, Eiropas Parlaments (EP) šodien lēma, kādai būt Savienības nākotnei. Uzvarēja viedoklis, ka tai jāvirzās federalizācijas virzienā – lielāka teikšana jādod centrālai varai, pretējā gadījumā draudot sabrukums. Pret to iestājas vairums Latvijas deputātu.

2017. gada 16. februārī 19:42

Cik lielam jākļūst populistu atbalstam Eiropā, lai saprastu, ka laiks Savienībai mainīties? Un, pat ja tas ir saprasts, tad mainīties kurā virzienā? Eiropas Parlamentā ir politiķi, kuri vēlētos redzēt Eiropas Savienotās Valstis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šogad aprit 60 gadu, kopš Romā parakstīja līgumu par Eiropas Kopienu, kas faktiski ir pamatā mūsdienu Eiropas Savienībai. Kopš tā laika sabrukusi Padomju Savienība, Eiropa izaugusi gandrīz piecas reizes lielāka, globalizācija un tehnoloģijas sapludinājušas cilvēkus. Kā uz to reaģēt?

Vācietis Elmārs Broks Parlamentā virza savu nākotnes redzējumu.

Elmārs Broks, Eiropas Parlamenta deputāts:

Mūsu vājākā vieta ir drošība – nespēja sadarboties terorisma apkarošanā. Mums jākļūst spēcīgākiem arī monetārajos un ekonomikas jautājumos. Trūkumiem piemēru ir daudz. Bet vairums šo izaicinājumu ir labojami Lisabonas līguma ietvaros, izmantojot īstos instrumentus.

Lisabonas līgums ir kā Eiropas Savienības lietošanas instrukcija.

Taču cita ziņojuma autors – Gijs Ferhofštads – grib to pārrakstīt. Viņš ir grāmatas “Eiropas Savienotās Valstis” autors. Tieši tik nepārprotams arī ir viņa piedāvājums, un atrodas deputāti, kā Igaunijas bijušais ārlietu ministrs Urmass Paets, kuri tam piekrīt, jo uzskata – jādara viss, lai Eiropa nesabruktu.

Kā bīstamu tik ciešu tuvināšanos tomēr uzskata vairums mūsu deputātu no valdību veidojošajām politiskajām partijām. Eiropas Savienībai esot jāmainās, bet ne federalizācijas virzienā.

Par spīti mūsu deputātu nostājai, Ferhofštada ziņojums šodien tomēr atbalstīts, tiesa – knapi. Tikai ar 14 balsu pārsvaru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Likuma spēka rezolūcijai nav, bet tā definē vairākuma pozīciju, ko ignorēt būs grūti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm