Ēģiptē neparasts atklājums – vesela seno romiešu pilsēta

Arheologi Ēģiptes dienvidu pilsētā Luksorā ir atklājuši 1800 gadus senu romiešu pilsētu.

28. janvārī 9:30

Ēģiptes Augstākās senlietu padomes ģenerālsekretārs Mostafa Vaziri sacīja, ka pilsēta datēta ar mūsu ēras 2. un 3. gadsimtu, un raksturoja to kā “vecāko un vissvarīgāko pilsētu, kas atrasta Luksoras austrumu krastā”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tika atklāts pilnībā saglabājies dzīvojamais ciemats, kurā pirmo reizi tika atrasti divi baložu torņi,” “Twitter” ievietotajā video paziņoja Vaziri.

Attiecīgie torņi kalpoja kā ligzdas, kur audzēt pasta baložus, skaidroja Vaziri. Pēc tam putni tiks izmantoti, lai pārsūtītu ziņas uz citām Romas impērijas daļām.

Izrakumos, kas sākās septembrī, tika atklāts arī instrumentu, podu un bronzas un vara romiešu monētu krājums.

Atsegtā pilsēta tika atrasta Luksorā, mūsdienu pilsētā, kas atrodas Nīlas krastos un ir Tēbu, slavenās senās Ēģiptes pilsētas, vieta.
Luksorā atrodas pasaulslavenā Karaļu ieleja un Karalienes ieleja, un 1979. gadā tā tika iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Vaziri slavēja atklājumu kā retu atradumu jau tā “izcilā” sezonā. Luksora jau sen ir bijusi vieta, kas ir bagāta ar arheoloģiskiem atradumiem, un jaunākais šīs senās pilsētas atklājums seko vairāku kapu atklāšanai tikai janvārī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jaunākie atklājumu plūdi nāk pirms ilgi gaidītās Lielā Ēģiptes muzeja atklāšanas Kairā šī gada beigās. Muzejā būs apskatāmas daudzas valsts senās bagātības, un Ēģiptes Tūrisma un senlietu ministrija cer, ka tas būs stimuls nozarei pēc Covid-19 pandēmijas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm