ECT noraida galēji labēji noskaņotas vācu skolotājas sūdzību par iekļaušanu “melnajā sarakstā”

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) noraidījusi kādas Vācijas skolotājas sūdzību par iekļaušanu “melnajā” sarakstā labēju uzskatu un aktivitāšu dēļ.

2022. gada 29. novembrī 19:05

Ingeborga Godenava, kura sen darbojas galēji labējās grupās un organizācijās, lūdza tiesu panākt, lai viņas vārds tiek svītrots no to pedagogu saraksta, kas tiek uzskatīti par nepiemērotiem skolotāja amatam. Šo sarakstu 2009.gadā izveidoja Hesenes federālās zemes varasiestādes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sieviete apgalvo, ka šī saraksta dēļ visi viņas darba meklējumi bijuši neveiksmīgi un viņa ir bez darba un spiesta dzīvot no pabalstiem.

Godenava uzskata, ka viņas iekļaušana šajā sarakstā pārkāpj Eiropas Cilvēktiesību konvencijas 10.pantu, kas paredz izteiksmes brīvību.

Taču tiesa atzinusi, ka Vācijas varasiestādes nav pārkāpušas Eiropas Cilvēktiesību konvenciju.

Varasiestāžu iejaukšanās prasītājas vārda brīvībā bija samērīga, un viņa jebkurā brīdī varēja lūgt pārskatīt šo lēmumu Vācijas tiesās, atzinusi tiesa.

ECT arī norādījusi, ka Vācijas tiesu lēmumi, kas apšaubīja viņas lojalitāti konstitūcijai, tikuši balstīti “labi pamatotu attiecīgo faktu novērtējumā” par viņas ilgstošo saistību ar galēji labējiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm