tv3.lv

Ebolas vīruss izplatās straujāk par ārstu spējām to apkarot

Ebolas vīrusa uzliesmojums, kas jau ir prasījis vairāk nekā tūkstoš dzīvību Āfrikas rietumos, izplatās straujāk nekā palīdzības organizācijas var ar to tikt galā.

2014. gada 15. augustā 16:30

Brīdinājums izplatīts dienu pēc tam, kad Pasaules Veselības organizācija (WHO) paziņoja, ka epidēmijas apmērs lielākoties tiek novērtēts par zemu un ir jāīsteno “ārkārtēji pasākumi”, lai iegrožotu nāvējošās slimības izplatīšanos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Apvienoto Nāciju Organizācijas paspārnē esošā veselības aģentūra paziņoja, ka lielākais Ebolas vīrusa uzliesmojums 40 gadu laikā ir prasījis 1069 dzīvības četrās Āfrikas valstīs.

Pasaules Veselības organizācijas informēja, ka tiek koordinēts “starptautiskās palīdzības mēroga pastiprinājums”, lai reaģētu uz slimības izplatīšanos, jo īpaši Gvinejā, Libērijā, Nigērijā un Sjerraleonē.

Bažas par Ebolas vīrusa izplatīšanos valda arī slimības epicentram tuvākajās valstīs, piemēram, Ķīna piektdien aizliedza iebraukt trim sportistiem no slimības skartajām valstīm, kas bija plānojuši piedalīties Jaunatnes olimpiskajās spēlēs.

Vissmagāk skartās valstis gaida no ASV līdz tūkstoš devu medikamenta  “ZMpp”, kas laboratoriski ir apstiprināts kā iedarbīgs cīņā pret Ebolas vīrusu, bet uz cilvēkiem praktiski nav pārbaudīts.

Kanāda paziņoja, ka ar WHO starpniecību tiks izplatītas 800-1000 devas vakcīnas “VSV-EBOV”, kas eksperimentos uz dzīvniekiem ir parādījusi cerīgus rezultātus, bet nekad nav izmēģinātas uz cilvēkiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Neizmēģinātu zāļu izmantojums, no vienas puses, izraisa plašas diskusijas par tādas rīcības ētiskumu un drošumu, bet, no otras puses, raisa cerības uz dzīvību glābšanu. WHO šonedēļ apstiprināja, ka tādu medikamentu izmantojumā nav saskatāma neētiska rīcība.

Ebolas vīrusa izraisītās slimības simptomi ir drudzis, galvas, muskuļu un krūšu sāpes, kam seko vemšana un caureja, kuras var būt asiņainas. Tālākie simptomi ir asiņu izdalīšanās no visām ķermeņa daļām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm