tv3.lv

Džordžijā veikta manuāla balsu pārskaitīšana apstiprina Baidena uzvaru

ASV Džordžijas štatā veikta manuāla balsu pārskaitīšana ir apstiprinājusi Džo Baidena uzvaru šajā štatā, kur vēlētāji iepriekš bija tradicionāli atbalstījuši republikāņus, ceturtdien atzina štata sekretārs Breds Rafenšpergers.

2020. gada 20. novembrī 10:22

Baidena uzvara Džordžijā, kur vēlētāji iepriekš 28 gadus nebija atbalstījuši prezidenta kandidātus no Demokrātu partijas, ir smaga sakāve Donaldam Trampam, kurš mēģina mainīt ASV prezidenta vēlēšanu rezultātus ar neveiksmīgu tiesāšanos un nepamatotiem apgalvojumiem par plašu krāpšanos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Džordžijā ASV prezidenta vēlēšanās nobalsoja apmēram pieci miljoni vēlētāju. Saskaņā ar sākotnējiem rezultātiem Baidena pārsvars pār Trampu šajā štatā bija 14 111 balsis, bet pēc manuālās pārskaitīšanas šis pārsvars samazinājies līdz 12 284 balsīm. Galīgais rezultāts gan vēl nav paziņots un var būt nedaudz atšķirīgs.

“Džordžijas vēsturiski pirmais [balsu] audits štata mērogā apstiprināja, ka štata jaunā drošā papīra balsošanas biļetenu sistēma precīzi saskaitīja un paziņoja rezultātus,” sacīja Rafenšpergers, kurš ir republikānis.

Ir gaidāms, ka štata sekretārs piektdien apstiprinās šos rezultātus. Trampa kampaņai pēc tam būs dažas dienas, lai pieprasītu jaunu balsu pārskaitīšanu.

Baidenam, kuru mediji jau atzinuši par ASV prezidenta vēlēšanu uzvarētāju, uzvara Džordžijā nav vajadzīga, jo viņš ieguvis vairāk nekā nepieviešamās 270 elektoru balsis jau pēc uzvaras Pensilvānijas pavalstī. V­ēl­ēšanu iznākums Džordžijā kļūtu svarīgs, ja tādā vai citādā veidā tiktu mainīti rezultāti arī citos štatos, taču tas ir mazticami.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm