Duda: Krievu pasaule ir saistāma ar nabadzību un verdzību

Krievijas līderis Vladimirs Putins mēģina Ukrainā un Eiropā ienest “krievu pasauli”, bet Polijai un Baltijas valstīm tā asociējas tikai ar nabadzību un verdzību, šodien diskusijā “Latvia and Poland: Countering Today’s Challenges Together” sacīja Polijas prezidents Andžejs Duda.

2. februārī 12:36

Viņš uzsver, ka notikumi pērnā gada 24. februārī mainīja pasaules uztveri par drošības jautājumiem. Duda uzskata, ka gan Polija, gan arī Baltijas valstis gadiem ilgi bija brīdinājušas, ka Krievijā komunisma sekas līdz galam nebija izgaisušas un ka agri vai vēlu šis imperiālisms izsprauksies cauri.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mēs redzam, ka šīs bažas ir izpildījušās ar Krievijas agresiju Ukrainā”, sacīja Duda, papildinot, ka šobrīd Putins balsta savu politiku ne tikai uz Padomju savienības vēsturi, bet gan uz daudz senākām saknēm, vēloties atjaunot bijušo Krievijas impēriju.

Duda akcentē, ka Polija un daudzas citas valstis darīs visu, lai karš Ukrainā neatnāktu uz Eiropu.

Polijas prezidents ir gatavs, ka Polijai ar Krieviju būs izveidojies jauns dzelzs priekškars.

“Es kā Polijas prezidents apzinos, ka es uzbūvēšu šo priekškaru līdz pat mākoņiem, lai nepieļautu uzbrukumu mūsu valstij,” uzsver Duda, papildinot, ka Polija nekad nevēlēsies atgriezties Krievijas ietekmes zonā.

Tāpat Polijas prezidents norādīja uz dažādu uztveri par karu Ukrainā starp daudzām Eiropas valstīm. Piemēram, Polijā uztvere ir viena, bet Portugālē pavisam cita.

Polijas prezidents uzsver, ka Polija un it īpaši Baltijas valstis cītīgi strādā, lai stāstītu citām valstīm par reālo vēsturi un Krieviju.

“Nav nekādas Krievijas vai ASV ietekmes sfēras. Runa ir par to, vai mēs ļaujam cilvēkiem izvēlēties, kurā pusē vēlamies būt. Polijā ir bijis referendums par iestāšanos Eiropas Savienībā, NATO, līdz ar ko mēs paši lēmām savu likteni,” akcentē Duda, papildinot, ka arī Ukrainai ir pašai ir jāizvēlas savs liktenis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr Latvijas prezidents Egils Levits diskusijā sacīja, ka Krievijas imperiālisma politika nemainīsies arī pēc sakāves Ukrainā, līdz ar ko Rietumiem ir jābūt gataviem stiprināt savas militārās spējas.

Levits uzskata, ka Krievijā ir novēlojusies nācija, jo Krievija īsteno politiku, kura bija raksturīga Eiropas valstīm 19. gadsimtā.

“Lieta tāda, ka citas valstis, tai skaitā arī Francija un Vācija, imperiālisma idejas ir atmetušas un ir veiksmīgi tikušas galā ar savas politikas transformēšanu,” uzsver Levits, paužot nožēlu, ka Krievijā šādas īstas politiskās transformācijas nekad nebija notikušas un, ka pat zaudējot Ukrainā, Krievijas imperiālisma idejas nemainīsies.

Līdz ar ko Rietumiem ir jāsaprot, ka Krievijā pastāvošā ideoloģija pastāvēs vēl ilgi un NATO valstīm ir jābūvē tāds militārais spēks, lai Krievija saprastu, ka viņas potenciālais uzbrukums NATO novedīs pie Krievijas sakāves un bojāejas. “Sabiedrībai ir jāsaprot, ka militāro tēriņu palielināšana ir drošības garants un tā ir maksa par mieru,” uzskata Levits.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm