tv3.lv

Divas trešdaļas ar omikronu inficēto jau iepriekš izslimojuši Covid‑19

Anglijā nesen veiktā pētījumā atklājies, ka divas trešdaļas cilvēku, kas nesen inficējušies ar Covid-19 omikrona variantu, inficējušies arī iepriekš ar kādu no Covid-19 variantiem, noskaidrots Anglijā veiktā pētījumā.

26. janvārī 13:11

Anglijā veikts pētījums, kura laikā noskaidrotas sabiedrības grupas, kurām ir lielāka iespēja saslimt ar Covid-19 omikrona variantu. Tiesa gan, vēl nepieciešams veikt izpēti, lai pārliecinātos par atkārtotas infekcijas patiesumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šīs sezonas ziemas Covid-19 vilnī iesaistījās vairāk nekā divi miljoni cilvēku. Jaunākie pētījumi ir par 100 000 PĶR testiem, kas ievākti no cilvēkiem pirmajās divās šī gada nedēļās. No tiem 4000 bija pozitīvi, kas ir līdz šim lielākai rādītājs.

Pēc tam daļa no šiem pozitīvajiem testiem tika sekvenēti, lai noskaidrotu, ar kādu Covid-19 vīrusa variantu notikusi inficēšanās. Visi testi bija pozitīvi ar omikrona paveidu, kas tiek uzskatīts par lipīgāko variantu.

Līdz šim nav zināms, cik cilvēku ar pozitīvu testu, ir bijuši pilnībā vakcinēti. Divas pret Covid-19 vakcīnas devas nodrošina pavisam nelielu aizsardzību pret omikronu, bet pasargā no smagas saslimšanas.

Divi no trijiem cilvēkiem jeb 65%, kas piedalījās eksperimentā un bija inficēti, norādīja, ka jau iepriekš ir izslimojuši Covid-19.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm