Par matu neaizsegšanu Irānā vīrietis uzbrūk sievietēm ar jogurtu

Divas sievietes Irānā arestētas pēc tam, kad viņām veikalā vīrietis uzbrucis ar jogurtu, šķietami par to, ka sievietes publiski nenosedza savus matus.

2. aprīlī 9:30

Video kadros redzams, kā sievietes veikalā gaida, kad viņas apkalpos kāds darbinieks. Tad kāds vīrietis, kurš izskatās pēc garāmgājēja, panāk viņām pretī. Viņš uzrunā attiecīgās klientes sievietes, kas viņam atbild. Pēc tam vīrietis no plaukta paņem jogurtu un dusmīgi to met sievietēm. Pēc tam veikala darbinieks uzbrucēju izgrūž laukā no veikala.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Irānas tiesu iestādes paziņoja, ka abas sievietes aizturētas par matu atsegšanu, kas Irānā ir pretlikumīgi.Savukārt  vīrietis, kurš viņām uzbruka ar jogurtu, aizturēts par sabiedriskās kārtības traucēšanu.

Aresti notikuši laikā, kad jau vairākus mēnešus valstī turpinās protesti, kuros pieprasa izbeigt obligāto galvas lakata nēsāšanu valstī.

Saistībā ar notikušo ir izdoti aresta orderi, un pēc tam visi trīs veikala apmeklētāji arestēti, vēstīja tiesu iestāžu ziņu aģentūra “Mizan”. Tajā piebilsts, ka veikala īpašniekam ir izsniegta “nepieciešamā informācija”, lai nodrošinātu likuma ievērošanu.

Sievietēm Irānā ir aizliegts nevalkāt hidžabu sabiedriskās vietās, taču lielajās pilsētās daudzas staigā bez tā, neraugoties uz noteikumiem.

Dusmas un neapmierinātība ar likumu ir izraisījusi domstarpības Irānas sabiedrībā.

Protesti visā valstī sākās septembrī pēc 22 gadus vecas sievietes nāves, kuru Teherānas tikumības policija aizturēja par iespējamu hidžaba “nepareizu valkāšanu”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopš decembra tūkstošiem protestētāju ir arestēti, un četriem no tiem ir izpildīts nāvessods. Taču varas iestādes neizrāda nekādas piekāpšanās pazīmes.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm