Divas ēkas Lietuvā sacenšas par iespēju nokļūt lego kolekcijā

Brīvības statuja, ASV Kapitolijs, pasaules augstākā ēka Burdž Kalifa – tās ir tikai dažas no celtnēm, kuras var salikt no “Lego” klucīšiem. Tā ir atsevišķa konstruktora kolekcija. Un ļoti iespējams, ka ar laiku tām varētu pievienoties arī kāda no mums tuvākām ēkām. Vismaz ar apņēmīgu cilvēku palīdzību to cer panākt Lietuva, vēsta TV3 Ziņas.

Uzreiz divi Lietuvas iedzīvotāji uzņēmušies pašiniciatīvu piesaistīt pasaulslavenā rotaļlietu ražotāja “Lego” uzmanību. Pirmais ir Rokas Mikšiūns. Viņš izvēlējies māju Kauņā, kura uzskatāma par vienu no spilgtākajiem starpkaru modernisma paraugiem Lietuvā.

Rokas Mikšiūns
“Iljinu mājas” LEGO projekta autors

“Bija iedeja par Kauņas pasta ēku. Taču tā būtu pārāk liela un dārga priekš “Lego” standartiem. Tad sāku izskatīt dažādas mazākas, bet zīmīgas mājas. Šis modernisma paraugs lieliski raksturo arī pašu Kauņu.”

Tā ir taisnība. Nams ieguvis arī Eiropas kultūras mantojuma zīmi. Modeļa autors jau ir iesniedzis pieteikumu speciālā “Lego” lapā. Liela nozīmē būs balsojumam.

Sākums visai cerīgs. Projekts šobrīd iepaticies vismaz pieciem tūkstošiem cilvēku. Lai to izskatītu “Lego” padome, vajag vismaz 10 tūkstošus.

Kauņas iedzīvotāji Mikšiūna ieceri atbalsta un jūt līdzi. Arī pašvaldība.

Mantas Jurgutis
Kauņas vicemērs

“Mēs priecājamies par šo iniciatīvu. Kauņas starpkaru arhitektūra ir UNESCO Pasaules mantojuma objekts, ko novērtējuši eksperti un arhitekti visā pasaulē. Mērķis ir panākt, lai par to uzzinātu pēc iespējas vairāk cilvēku pasaulē.”

Taču Rokas nav vienīgais lietuvietis, kas cenšas piesaistīt “Lego” uzmanību. To dara arī skolnieks Oskars Vančis no Viļņas. Viņš izveidojis Gedemina torņa virtuālo modeli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Oskars Vančis
students

“Tuvojas Viļņas 700. dzimšanas diena, un man radās ideja, kāpēc gan neuzcelt Gedimina pils torni, vienu no tās simboliem. Es gribētu redzēt to redzēt starp citām lieliskām ēkām, kas ir ienākušas “Lego” pasaulē.”

Tiek prognozēts, ka nākamajā kārtā varētu iekļūt aptuveni 30 projektu no visas pasaules. Rokas un Oskars cer, ka arī viņu darbi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm