tv3.lv

Demonstrācijās Minskā aizturēti divi Latvijas valstspiederīgie

Demonstrāciju laikā Minskā, Baltkrievijā, arestēti arī divi Latvijas valstspiederīgie. Saistībā ar notikušo Latvijas Ārlietu ministrija iesniegusi notu Baltkrievijas Ārlietu ministrijai, pieprasot nekavējoties skaidrot situāciju un atbrīvot mūsu valsts iedzīvotājus.

2020. gada 13. augustā 19:42

Latvijas Ārlietu ministrijā TV3 Ziņām atklāj, ka ārlietu dienestā vērsušies arestēto Latvijas valstspiederīgo tuvinieki. Abi šie cilvēki Baltkrievijā bija ieradušies privātās darīšanās. Patlaban tiek skaidroti notikušā apstākļi, bet, kā norāda ministrijā, – normālos apstākļos ārvalstu dienestiem būtu jāziņo par aizturētiem citas valsts piederīgajiem, šajā situācijā tā tas nav noticis, vienlaikus nav saņemta arī atbilde no ieslodzījuma vietas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mums nav izdevies sazināties ar ieslodzījumu vietu, kur visdrīzāk mūsu valstspiederīgie uzturas, taču esam saziņā ar Baltkrievijas Ārlietu ministriju un šo jautājumu risinām ar augstu prioritāti,” norāda Ārlietu ministrijas pārstāvis Jānis Beķeris.

Ministrija iesniegusi Baltkrievijas Ārlietu dienestam notu, pieprasot nekavējoties sniegt informāciju par mūsu valsts iedzīvotājiem.

“Pirmais un svarīgākais ir panākt mūsu valstspiederīgo atbrīvošanu, noskaidrot apstākļus, kas mums nav skaidri. Šobrīd tie ir diplomātiskie kanāli, līdzīgi kā ar “Meduza” žurnālistu, ko vēstniecība risina, un šis ir līdzīgs gadījums, kas prasa ļoti nopietnu mūsu rīcību,” saka Ārlietu ministrijas pārstāvis.

Pēc Ārlietu ministrijas datiem, Baltkrievijā šobrīd atrodas gandrīz 1200 Latvijas iedzīvotāju. Ņemot vērā tur notiekošās represijas, Ārlietu ministrija aicina cilvēkus  izvairīties no demonstrāciju vietām, kā arī nepieciešamības gadījumā sazināties ar ministrijas konsulāro dienestu.

Šausmas un bailes – tā tur notiekošo TV3 Ziņām raksturo Baltkrievijas iedzīvotāja Svetlana, ar ko ceturtdien sazinājāmies telefoniski: “Vara provocē sadursmes jau kopš priekšvēlēšanu kampaņas sākuma. Mūsu vara ir ieinteresēta, lai tauta uzvestos agresīvi. Cilvēki cenšas agresiju savaldīt. Neatbildēt uz agresiju ar agresiju. Runā, ka prezidents valstī neatrodas, kam pieder vara, nav zināms. Kas šo visu vada, nav zināms. Ir sajūta, ka valsts, pilsēta ir atdota militāristu rokās, ka ir sācies militārais apvērsums.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Svetlana saka, – Baltkrievu tauta gaida starptautisko atbalstu, starptautiskos novērotājus, Sarkanā Krusta palīdzību un tiešu vēršanos pret Lukašenko noziegumiem: “Mums valstī ir aizturēti ap 7000 cilvēku, tie ir jaunieši, veci cilvēki, dažādi cilvēki, tostarp ārvalstu žurnālisti. Tie, kuri no cietuma ir nokļuvuši slimnīcās šausmīgā stāvoklī, stāsta, ka tas, kas notiek cietumos, ir kā koncentrācijas nometnēs. Viņus sit un mērķtiecīgi nogalina. To blēdi, kurš, kā runā, ir pametis valsti, tiesāt pēc visiem iespējamiem likumiem, jo tas, kas notiek šeit, ir skarbi.”

Arī vakar Rīgā notiekošajā atbalsta akcijā baltkrievu tautai – 1500 protestētāju vidū bija daudz stāstu no cilvēkiem, kuri nezina, kas notiek ar viņu tuviniekiem kaimiņvalstī.

“Manu brāli bez iemesla aizturēja uz ielas. Viņš nebija blakus piketiem, viņš nebija demonstrācijās. Viņš gāja pa ielu kopā ar savu sievu. Neesam par viņu dzirdējuši neko jau trīs diennaktis, tikai noskaidrojām, kurā cietumā viņš atrodas. Nezinām, kā pret viņu izturas, ielās sit cilvēkus. Bet neviens par to neatbildēs,” teic protestētāja Anna.

Vairāk par tematu – TV3 Ziņu sižetā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm