Saturs turpinās pēc reklāmas

Darbam ziemā Igaunijā norīkots karavīrs iesūdz tiesā britu AM, prasot miljons eiro kompensāciju par kaitējumu veselībai

Kāds britu karavīrs iesūdzējis tiesā Lielbritānijas Aizsardzības ministriju, prasot viņam izmaksāt 860 000 sterliņu mārciņu (1,01 miljona eiro) kompensāciju par NATO misijā Igaunijā viņam izraisītām veselības problēmām – stostīšanos.

2021. gada 7. decembrī 16:15

Bijušais karalienes zemessargs Čileši Mvamba (31) tika dislocēts uz Igauniju 2017. gada ziemā, kur viņam bija jātrenējas zemā gaisa temperatūrā, kā rezultātā pēc pārsalšanas dežūrā, viņš piedzīvojis nopietnu stostīšanos, kas viņa runu padarījusi gandrīz nesaprotamu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Šis pārbaudījums viņam radīja traumu, tā dēvēto ilgstošu posttraumatiskā stresa sindromu un stostīšanos – kad viņš runā, pēc juristu domām, viņa runas defekts ir tik liels, ka teikto padara tik tikko saprotamu.

Bruņumašīnu inženieris no Dārbijas tādēļ iesūdzējis Lielbritānijas Aizsardzības ministriju Augstajā tiesā par 860 000 sterliņu mārciņu piedziņu saistībā ar darbā radušos veselības problēmu negatīvo ietekmi uz viņa personīgo dzīvi un darbu.

Daļa no viņa prasības ir 400 000 sterliņu mārciņu pieprasījums turpmāko ienākumu zaudējuma dēļ saistībā ar runas traucējumu ietekmi uz viņa nodarbinātību.

Mvamba pievienojās Lielbritānijas armijai 2009. gadā un sākotnēji dienēja kā kājnieks un zemessargs, nodrošinot karalienes un citu karalisko apsardzi.

Pēc tam viņš pievienojās Karaliskajiem inženieriem un bija Bruņoto inženieru pulkā, līdz 2017. gada novembrī viņš tika dislocēts Igaunijā, kur pavadīja laiku no 10. novembra līdz 3. decembrim. Lielbritānijas karaspēks uz Igauniju tika nosūtīts operācijas CABRIT dēļ, kas bija daļa no starptautiska mēģinājuma 2017. gadā atturēt Krieviju no līdzīgas agresijas, kāda 2014. gadā tika veikta pret Ukrainu.

Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS, DAILY MAIL

“Daily Mail” rakstā diemžēl Baltija sajaukta ar Balkāniem – britu izdevums apgalvo, ka militārās grupas uzdevums bija atturēt Krieviju no agresijas Balkānos.

Britu mediji raksta, ka Igaunijā gaisa temperatūra lielu daļu gada varot būt diezgan patīkama, bet ziemā tā var pazemināties līdz pat -23 grādiem pēc Celsija, vidēji gan svārstoties ap -8 grādiem pēc Celsija.

Lielbritānijas Aizsardzības ministrija ir atzinusi savu atbildību par Mvambai nodarīto ievainojumu, taču neatzīst viņa invaliditātes apmēru. Traumu, ko viņš piedzīvojis, izraisa ilgstoša aukstuma un mitruma iedarbība, taču tā atšķiras no apsaldējuma, jo rodas audu atdzišanas, bet ne sasalšanas dēļ.

Lielbritānijas Aizsardzības ministrija apstrīd, ka tā dēvētā “tranšejas pēda” var izraisīt invaliditāti, kura, kā apgalvo Mvamba, viņam ir.

Šo jautājumu izskatīs nākamgad paredzētā tiesas prāvā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas