Dānijas karalienei atklāj Covid‑19; viņa bija līdzās Elizabetes II bērēs

Dānijas karalienei Margrētei, kura šīs nedēļas sākumā piedalījās karalienes Elizabetes II bērēs, ir pozitīvs Covid-19 tests, trešdien paziņoja Kopenhāgenas Karaliskā tiesa.

21. septembrī 17:08

Karalienes Elizabetes bēres norisinājās pirmdien liela krāšņuma laikā. Karaliene Margrēta bija starp simtiem pasaules līderu, pašreizējo un bijušo monarhu, kas piedalījās pasākumā. Londonā pirmdien bija arī citi monarhi no Persijas līča, savukārt ASV prezidents Džo Baidens un Francijas Emanuels Makrons bija vieni no augstākajiem politiskajiem līderiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pasākums tika plaši vērots visā Lielbritānijā un pasaulē, un BBC apgalvoja, ka tā atspoguļojumu vērojuši 28 miljoni cilvēku.

82 gadus vecā valsts vadītāja, kura tronī atrodas pusgadsimtu, atcēlusi savas tikšanās uz nedēļu.

Arī karalienei Margrētei, kura ir vakcinēta pret koronavīrusu, šā gada februārī diagnosticēja Covid-19, kas tobrīd uzrādīja vieglus simptomus.

Viņas pusgadsimtu ilgā valdīšana tagad padara viņu par Eiropas visilgāk valdošo monarhu uzreiz pēc 96 gadus vecās Elizabetes II, kura valdīja 70 gadus, un mira 8. septembrī.

Aiz cieņas pret mirušo Lielbritānijas monarhu Margrēta bija lūgusi savai tiesai pielāgot programmu viņas pašas 50 gadu jubilejas atcerei šā mēneša sākumā.

Starp notikumiem, kurus viņa īsā laikā atcēla, bija parādīšanās uz Amālienborgas pils balkona, lai sveiktu labvēļus, un brauciens zirga pajūgā cauri Kopenhāgenai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Margrēte tika pasludināta par karalieni 1972. gada janvārī, dienu pēc tam, kad pēc īslaicīgas slimības nomira viņas tēvs karalis Frederiks IX.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm