tv3.lv

Dānija Ukrainai piedāvā raķetes “Harpoon”, lai cīnītos pret Krievijas īstenoto Melnās jūras blokādi

Dānija plāno nosūtīt uz Ukrainu pretkuģu raķetes un nesējraķeti “Harpoon”, lai tādējādi nodrošinātu Kijevu ar modernu ieroci, kas varētu izjaukt Krievijas jūras blokādi un potenciāli ļautu atsākt graudu eksportu caur Melno jūru.

24. maijā 14:25

Taču var paiet mēneši, līdz Ukrainas militārpersonas tiks apmācītas izmantot ieročus un integrēt tos valsts piekrastes aizsardzības sistēmās, sacīja militārie eksperti, norādot, ka raķetes nemainīs “spēli”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Raķetes “Harpoon” ASV izstrādāja Aukstā kara laikā. Tie ir daudzpusīgi, un tos var izšaut no virszemes kuģiem, zemūdenēm, lidmašīnām un sauszemes nesējraķetēm.

ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins neprecizēja, kādu raķešu variantu Kopenhāgena piedāvājusi nosūtīt Ukrainai.

Pēc pirmdien notikušās Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas sanāksmes Ostins uzslavēja Dāniju par attiecīgo ieguldījumu. Kopenhāgena nav publiski komentējusi ieroču sūtījumu, un Dānijas Aizsardzības ministrija nekavējoties nesniedza prasīto komentāru.

“Harpoon”, kas var izmaksāt vairāk par vienu miljonu ASV dolāru par vienību, ir precīzi vadāmi ieroči, kuru triecienam nepieciešamas GPS koordinātas. Kijeva varētu izmantot izlūkošanas informāciju, ko nodrošina NATO līdzekļi, sacīja Austrālijas Kērtina universitātes eksperts Krievijas militārajā jomā Aleksejs Muravjevs.

Šādai palīdzībai ir precedents. Vašingtona piegādāja Kijevai jūras izlūkošanas datus, kas palīdzēja tai aprīlī nogremdēt Krievijas Melnās jūras flotes flagmani “Moskva”, kas Maskavai radīja “vairāk nekā milzīgu problēmu”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jūras spēku veterāns un bijušais analītiķis Malkolms Nenss, kurš pagājušajā mēnesī brīvprātīgi piedalījās Ukrainas armijā, vietnē “Twitter” sacīja, ka Ukraina varētu izmantot savus Turcijas izstrādātos bezpilota lidaparātus Bayraktar TB2, lai atbalstītu mērķēšanu.

Daži eksperti norādīja, ka Krievija šādus soļus varētu uzskatīt par NATO eskalāciju, taču Nenss noliedza šādu risku. “Ko viņi darīs. Iebruks Ukrainā?” viņš rakstīja.

Viens no Ukrainas šķēršļiem ir grūtības integrēt ASV izstrādātās raķetes tās piekrastes aizsardzības sistēmās, kas ir būvētas, izmantojot padomju tehnoloģiju, sacīja Muravjevs. Varot paiet mēneši, līdz “Harpoon” varētu izvietot pret Kremļa Melnās jūras floti.

“Harpoon” salīdzina ar prettanku ieročiem, ko Ukrainas karaspēks ir izmantojis cīņā pret Krieviju -“Javelins”. Tie ir arī daļa no pašpārvaldes Austrumāzijas salas Taivānas arsenāla, kurai ir līgums par ieroču iegādi simtiem miljonu dolāru vērtībā no “Boeing”. Starp Krievijas iebrukumu Ukrainā un draudiem, ar kuriem Taivāna saskaras no Ķīnas, tiek vilktas paralēles.

Ja Kijevas spēki ir pareizi apmācīti un raķetes ir pareizi integrētas tās platformās, “Harpoon” var likt Krievijas kuģiem atvirzīties no Ukrainas piekrastes. Tas varētu dot impulsu cīņā pret globālo badu: Ukraina 2020. gadā bija viena no pasaulē lielākajām kviešu un kukurūzas eksportētājām, un Krievijas blokādes vājināšanās varētu sekmēt pārtikas piegādi pasaulē un pazemināt pārtikas produktu cenas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taču Muravjevs brīdināja, ka Krievija, visticamāk, reaģēs uz to, ja Ukrainai izmantos “Harpoon”. Iespējamā Krievijas reakcija varētu būt pastiprināt centienus ieņemt lielāko Melnās jūras ostu Odesā, kas joprojām atrodas Ukrainas kontrolē. Tas piespiestu Ukrainas iznīcinātājiem pārvirzīties tālāk iekšzemē un prom no Krievijas kuģiem.

Maskava var arī vairāk paļauties uz savām zemūdenēm, jo ​​”Harpoon” galvenokārt ir paredzētas, lai trāpītu virszemes kuģiem, sacīja Muravjevs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm