tv3.lv

Dalbiņš: Krievijas izslavētā kaujasspēja piemīt tikai atsevišķām kaujas vienībām

19. aprīlī 9:10

Šobrīd viens no karstākajiem punktiem Ukrainā ir Donbasa reģions. Bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris, atvaļinātais pulkvedis Juris Dalbiņš norāda, ka tas, kā tiek sagatavota krievu armija, visai pasaulei ir mīkla, bet ir skaidrs, ka izslavētās kaujasspējas piemīt tikai atsevišķām vienībām.

Krievija ir sākusi liela mēroga ofensīvu Donbasā, kurai tā sen gatavojās. Tā vakar vakarā paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Krievija pēc neveiksmēm pārējā Ukrainas teritorijā kaujai valsts austrumos ir gatavojusies nopietni. “Lai savai galēji nozombētajai sabiedrībai parādītu kaut kādas savas spējas un izslavēto Krievijas armijas jaudu, ir vajadzīga uzvara Donbasā,” norāda Dalbiņš.

Pēc ASV izlūkdienestu datiem, Ukrainas austrumos šobrīd ir 55 000 līdz 65 000 Krievijas karavīru, bet Mariupolē ap 8000 Krievijas kaujinieku.

Zelenskis norādīja, ka Krievija ir mainījusi uzbrukuma taktiku un šobrīd meklē vājos punktus Ukrainas armijā. Dalbiņš norāda, ka Krievijai šobrīd nav citu variantu, kā meklēt jaunas taktikas: “Tas, kā tiek gatavota Krievijas armija, šobrīd visai pasaulei ir liela mīkla.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm