Dabiski piedzimuši dvīņi no pirms 30 gadiem sasaldētiem embrijiem

Attīstoties no embrijiem, kas bija sasaldēti teju 30 gadus, oktobra beigās piedzimuši dvīņi Lidija un Timotijs.

2022. gada 30. novembrī 12:06

Reičelai un Filipam Ridžvejiem Portlendā, Oregonas štatā, ASV, nupat kā piedzimuši mazuļi no 1992. gada aprīlī sasaldētiem embrijiem, kas iegūti no citu cilvēku bioloģiskā materiāla.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saskaņā ar ASV Nacionālā embriju ziedošanas centra datiem 31. oktobrī dzimušie Lidija un Timotijs Ridžveji pārspējuši rekordu – nākuši pasaulē no visilgāk sasaldētajiem embrijiem, kas jebkad ieraudzījuši saules gaismu. Iepriekšējā zināmā rekordiste bija 2020. gadā dzimusī Mollija Gibsone (pirms gandrīz 27 gadiem sasaldēts embrijs). Arī Mollijas māsa Emma piedzima no embrija, kas sasaldēts pirms 24 gadiem.

Līdz ar Lidijas un Timotija piedzimšanu pieļaujams, ka patlaban ir piedzimis mazulis no visilgāk sasaldētā embrija, – lai gan ASV Slimību kontroles un profilakses centrs izseko datus par reproduktīvajām tehnoloģijām, tas neizseko, cik ilgi embrijus sasaldē. Pagaidām nav pierādījumu, ka no vēl vecāka embrija būtu piedzimis dzīvs cilvēks.

“Man bija pieci gadi, kad Dievs deva dzīvību Lidijai un Timotejam, un kopš tā laika viņš ir saglabājis šo dzīvību,” paudis laimīgais tēvs Filips Ridžvejs, kurš nav bērnu bioloģiskais tēvs, bet kļuvis par tēvu, jo viņai sieva iznēsājusi embrijus.

Ridžvejiem ir vēl četri bērni, astoņus, sešus, trīs un gandrīz divus gadus veci, un neviens no tiem nav ieņemts ar IVF metodi vai donoru starpniecību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm