Dabas parka uzraugi pēc divu gadu mocībām atpestī dzīvnieku no gumijas riepas ap kaklu

Pēc vismaz divus gadus ilgām mocībām no gumijas riepas ap kaklu ASV dabas parka uzraugi atsvabinājuši kādu alni, vēsta glābēji.

2021. gada 12. oktobrī 13:40

Alnis ar riepu ap kaklu no tās tika beidzot atbrīvots sestdienas, 9. oktobra, vakarā, kad vīri beidzot notvēra dzīvnieku, spēja to nomierināt un noņemt vismaz divus gadus ap tā kaklu pabijušo riepu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai noņemtu gumijas riepu, dabas parka uzraugiem vajadzēja nogriezt aļņa ragus. Tas paveikts 9. oktobrī ap plkst. 20.00 pēc vietējā laika, aptuveni jūdzi uz dienvidiem no privātīpašuma “Pine Junction”, pie 126. apgabala ceļa.

“Es esmu tikai pateicīgs, ka varu strādāt sabiedrībā, kas novērtē štata savvaļas dzīvnieku resursus. Es varēju ātri reaģēt uz vietējā iedzīvotāja ziņojumu par nesen tuvējā apkārtnē redzēto alni. Man izdevās atrast attiecīgo dzīvnieku kopā ar apmēram 40 citu aļņu ganāmpulku,” pauda organizācijas “Kolorado parki un savvaļas dzīve” pārstāvis.


Izglābtais dzīvnieks novērtēts kā apmēram četrarpus gadus vecs, bet tā svars – vairāk nekā 600 mārciņas.

“Riepu bija grūti noņemt,” sacīja viens no vīriem, atzīstot, ka to bija grūti atsvabināt no dzīvnieka kakla pat pēc tā ragu nogriešanas. Tā kā nebija iespējams apgriezt tēraudu riepas lodītē vai pārgriezt pašu riepu, lai saglabātu dzīvnieka ragus, vajadzēja rīkoties izlēmīgi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma


Kad riepa bija noņemta, glābēji bija pārsteigti, redzot dzīvnieka kakla stāvokli pēc tam, kad riepa beidzot bija noņemta. Izņemot nedaudz noberztu spalvu un vienu nelielu vaļēju brūci, dzīvnieka kakls izskatījies patiešām labi.

Šis bija jau ceturtais mēģinājums atsvabināt dzīvnieku no riepas. To bija grūti iemidzināt, jo visapkārt bija citi aļņi. Kad beidzot trankvilizators sasniedza mērķi, dzīvnieks vēl pagājies uz priekšu, līdz sastapts zaru biezoknī. Riepa bija pilna ar priežu skujām un citiem gružiem. Dzīvnieku no tās atbrīvojot, no viņam pleciem novēlās 35 mārciņu smagums.

Attiecīgais alnis pēdējos pāris gadus pavadījis, ceļojot starp Parku un Džefersona apgabaliem. Viņš mēdza pazust no cilvēku redzesloka uz ilgu laiku, it īpaši ziemā, nevēloties atrasties cilvēka klātbūtnē. Maija beigās un 2021. gada jūnijā sekoja četri mēģinājumi notvert dzīvnieku, līdz viņš atkal manīts šā gada septembrī un oktobra sākumā netālu no Pine pilsētas. Iespējams, tieši riesta sezonas sākšanās to palīdzēja notvert, jo ziemā par dzīvnieku neviens neziņoja.

Savvaļas dzīvnieku virsnieki pirmo reizi uzzināja par šo alni ar riepu ap kaklu 2019. gada jūlijā. Toreiz dzīvnieks bija, iespējams, divus gadus vecs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma


Šī aļņa sāga izceļ nepieciešamību iedzīvotājiem dzīvot atbildīgi, domājot par savvaļas dzīvniekiem. Uzturēt kārtībā īpašumus bez šķēršļiem, kuros savvaļas dzīvnieki var savīties vai tikt ievainot. Nereti brieži, aļņi, lāči un citi savvaļas dzīvnieki ir sapinušies vairākos cilvēka radītos šķēršļos, tostarp šūpolēs, šūpuļtīklos, veļas auklās, dekoratīvajos vai svētku apgaismojumos, tos ievainojušas mēbeles, vistu barotavas, veļas grozi, futbola vārti vai volejbola tīkli un arī riepas.

Šis alnis teorētiski būtu varējis dabūt nost riepu ap saviem ragiem vai nu tad, kad tas vēl bija ļoti jauns, pirms tam izauga ragi, vai arī ziemā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm